Περίπατος και… εξάρα για Ορφέα

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε το παιχνίδι ενάντια στην Ασπίδα Απολακκιάς ο Ορφέας που επικράτησε με 6-1 στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων για την 10η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας (β’ όμιλος).

Από το ξεκίνημα οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 στο ημίχρονο χάρις τα τέρματα των Πανούση και Σκιαθίτη στα 25’ και το 30’.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης (50’) ο Ράδος μείωσε σε 2-1 για την ομάδα της Νότιας Ρόδου που στην συνέχεια όμως δέχθηκε άλλα τέσσερα γκολ, με τον Τσίρκο στο 60’ και τους Στεργιόπουλο, Γκρέμσι και Λουκίσσα να σκοράρουν στο διάστημα 70’-75’ για το τελικό 6-1.

Διαιτησία: Ατσικνούδας, Διακοφιλιππής, Βασιλείου

Ορφέας: Μαυρουδής, Καρπάτσης (61’ Κούτσι), Διακοηλίας, Τσίρκος, Στόγιος, Ψαράς, Στεργιόπουλος, Γκρέμσι, Σκιαθίτης, Ντριλόν (75’ Παπαχριστοδούλου), Πανούσης (50’ Λουκίσσας)

Ασπίδα Απ: Κοντός (5’ λ. τρ. Μητσού), Ζαχαρίας, Παπανικολάου, Γιαλός, Ρόσι, Ζαράρης (63’ Παπασταματίου), Κακαρής, Σουλούνης, Ράδος, Χατζημιχαήλ (46’ Κούτρας), Σκουλούδης