Φιλικές νίκες για Ρόδο, Κλεάνθη και Αστέρα

Πραγματοποίηθηκαν σήμερα το απόγευμα τα πρώτα φιλικά παιχνίδια της χρονιάς, με την Ρόδο, τον Κλεάνθη και τον Αστέρα Μασσάρων να παίρνουν τις νίκες, ενώ οι προπονητές έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα.

Άρης Αρχαγγέλου- Ρόδος 1-3

Τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα των δύο ομάδων σκόραραν στο γήπεδο της Αρχίπολης.

Το σκορ άνοιξε ο Δελαπόρτας για τα ελάφια, ενω ο Νικηταράς ισοφάρισε για τον Άρη, για να διαμορφώσει ο Αρχοντούλης το 1-2 του πρώτου ημιχρόνου, λίγο πριν την ανάπαυλα.

Στην επαναληψη ο Δελαπόρτας σημείωσε δεύτερο προσωπικό τέρμα στο παιχνίδι και έγραψε το 1-3 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Δόξα Ψίνθου- Κλεάνθης 2-4

Νίκη για τον Κλεάνθη στην Ψίνθο επί της τοπικής Δόξας. Σκόραραν οι Δαλκίδης (δις), Παπακωνσταντίνου και Αποστολόπουλος για τους νικητές, ενώ ο Λυριστής βρήκε δίχτυα δυο φορές για τους βυσσινί.

Αστέρας Μασσάρων- Ηρακλής Λάρδου 2-0

Στην επιστροφή του Κώστα Παπαδόπουλου στα Μάσσαρι ως αντίπαλος, έστω και σε ανεπίσημο παιχνίδι, ο Αστέρας επικράτησε του Ηρακλή σε φιλική αναμέτρηση.

Το συγκρότημα του Σάββα Σταυρίδη χάρις τα τέρματα του Σωτήρη Πατσιαούρα, στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, πήρε τη νίκη.