Θεαματική νίκη του Φοίβου 8-4 το Βαθύ

Μετά από εντυπωσιακό αγώνα στο γήπεδο Αντιμάχειας, ο Φοίβος κέρδισε το Βαθύ με 8-4

Το φιλμ του αγώνα :

4′ Δυνατό σουτ του Γεωργαλλή λίγο πάνω από τα δοκάρια του Αμοργίνου.

6′ ΓΚΟΛ!! Ο Δελαπόρτας εκτέλεσε το έμμεσο εντός περιοχής , ο Αξιώτης έκανε το σουτ στην κίνηση κάνοντας το 1-0.

8′ Σέντρα του Δελαπόρτα από δεξιά , κεφαλιά του Φτάκλα έδιωξε σε κόρνερ ο Αμοργίνος.

16′ ΓΚΟΛ!! Βαθιά μπαλιά του Ανθούλη , ο Γαργάλης προσπάθησε με το κεφάλι να επιστρέψει την μπάλα στον Κεφάλα ωστόσο ο τερματοφύλακας του Φοίβου ήταν εκτός θέσης αφού έβγαινε για να μπλοκάρει τη μπάλα και εκείνη κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1.

23′ ΓΚΟΛ!! Δυνατό σουτ του Αξιώτη , η μπάλα κόντραρε στα σώματα και κατέληξε στην αριστερή γωνία του Αμοργίνου για το 1-2.

30′ Δυνατό σουτ του Δελαπόρτα,  έδιωξε στην αριστερή του γωνία σε κόρνερ ο Αμοργίνος.

39′ ΓΚΟΛ!! Παράλληλη πάσα  του Δελαπόρτα ο Φτάκλας από κοντά έκανε το 1-3 .

45′ ΓΚΟΛ!! Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Τριαντάφυλλου  και ο Ατσαλάκης έδειξε το σημείο του πέναλτι . Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γεωργαλλής για το 1-4.

Ημίχρονο

47′ ΓΚΟΛ!! Εκτέλεση κόρνερ του Ανθούλη , κεφαλιά του Τριαντάφυλλου στην δεξιά γωνία Κεφάλα για το 2-4.

50′ ΓΚΟΛ!! Κάθετη του Ανθούλη , ο Παϊζάνος μπερδεύτηκε με τον Κεφάλα και ο Σαγρές από κοντά έκανε το 3-4.

52′ ΓΚΟΛ!! Κεφαλιά πάσα του  Φτάκλα στον Μόσχο που από κοντά έκανε το 3-5.

57′ ΓΚΟΛ!  Ωραία προσποίηση και σουτ του Γεωργαλλή στην δεξιά γωνία του Αμοργίνου για το 3-6.

65′ ΓΚΟΛ!! Δυνατό σουτ του Μουσσά στην δεξιά γωνία του Κεφάλα για το 4-6.

85′ ΓΚΟΛ!! Δυνατό σουτ του Ορφανίδη απ’ τα πλάγια στην αριστερή γωνία του Αμοργίνου για το 4-7.

90′ ΓΚΟΛ! Παράλληλη του Αξιώτη στο  Γεωργαλλή για το 4-8 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα .

Διαιτησία : Ατσαλάκης,  Κρίκογλου , Στάμος

Οι συνθέσεις

Α.Ο Βαθύ : Αμοργίνος,  Κουρσιώτης,  Καμπούρης,  Τριαντάφυλλος (63′ Καρακιόζης ),  Τσαγκάρης,  Αλαχούζος Γ.(46′ Γαλουζής) , Ανθούλης,  Μουσσάς,  Κότορος (79′ Καζώνης),  Σαγρές,  Κουλλιάς.

Φοίβος : Κεφάλας,  Παϊζάνος,  Γαργάλης,  Μπιλιάς,  Δελαπόρτας,  Γεωργαλλής,  Μόσχος (73′ Μπούτσκα),  Ορφανίδης,  Αξιώτης,  Αρχοντούλης,  Φτάκλας.