Ο Αποστόλης Τσιούνης έδωσε τη λύση

Η Ρόδος κέρδισε τον Αστέρα Παστίδας με 2-0 και οδηγεί τη κούρσα του ομίλου. Στο πρώτο ημίχρονο παίχθηκε κακό ποδόσφαιρο, χωρίς φάσεις από τις δυο ομάδες. Στην επανάληψη με το ξεκίνημα η Ρόδος σκόραρε και βελτιώθηκε η εικόνα του αγώνα. Ο συνήθης ύποπτος Αποστόλης Τσιούνης πέτυχε και τα δυο γκολ της Ρόδου.

Στον 46’  φάουλ του Δήμα,  ο Τσιούνης εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην άμυνα  και με πλασέ άνοιξε το σκορ, 1-0

Στο 62’ Ο Τσιούνης  απέναντι από το Ροδανάκη δε δυσκολεύτηκε να τον πλασάρει, 2-0

Στο 78’  ο Τσιούνης έπιασε κεφαλιά, αλλά ο Καλαϊτζίδης απέκρουσε με κεφαλιά πάνω στη γραμμή.