Σπουδαίο διπλό του Ηρακλή στις Καλυθιές

Ο Ηρακλής πέρασε νικηφόρα από τις Καλυθιές κερδίζοντας τον Απόλλωνα με 2-1, με τα τρία γκολ να σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν το υπέρ τους σκορ με καλή κυκλοφορία και θα μπορούσαν να σημειώσουν κι άλλο γκολ, παρά το γργονός ότι οι γηπεδούχοι “πάλευαν” τον αγώνα, αλλά δεν κατάφεραν να γίνουν επικίνδυνοι.

Στο 8΄ο Χειμωνέττος έκανε από αριστερά σέντρα σουτ,  ο Καφεντζής προσπάθησε να αποκρούσει χωρίς αποτέλεσμα και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, 0-1.

Στο 14΄ ο Χωρίτης κέρδισε πέναλτι από τον Φελεσάκη και ο Σαββούλης ισοφάρισε 1-1

Στο 43΄ο Τσαλώλης με ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ πέτυχε το γκολ της νίκης,1-2

Διαιτήτευσαν Φιλιππάκου-Γιακουμάκης Σταμ.- Σαρρής.

Απόλλων Κ.: Χρυσανθής, Παπανθίμου,Στάθης(46΄Σταυρής), Χωρίτης, Μοσχηδιού(62΄Νικολής), Ταντίκης, Χατζηνικόλας, Δανάς, Σαββούλης, Σπαχιού(32΄Κυριακίδης), Τσαγγάρης.

Ηρακλής Μ.: Σαββιδάκης, Φελεσάκης, Παπαδημήτρης, Λορέντζος, Καρίκης, Ππαπακωνσταντής Κ.(87’ Παπακωνσταντής Σ.), Χατζηκωνσταντής, Μπιλιάς(72΄Μακρής), Τσαλώλης(93΄Πίσκαπας).