Αστέρας Π.-Ποσειδών Κ. 1-1 (Τελικό)

Παστίδα

Στις 13.30 θα ξεκινήσει το παιχνίδι αντί στις 13.15 που είχε οριστεί αρχικά λόγω καθυστερημένης άφιξης της αποστολής του Ποσειδώνα Καρπάθου που οφείλεται στο πλοίο.

Έναρξη του παιχνιδιού

5′ Διακάκης (1-0). Εκτέλεση φάουλ του Πάπα έξω από την περιοχή και πλάγια, ο αντίπαλος γκολκίπερ έκανε ασθενή επέμβαση και στην επαναφορά ο Διακάκης πλάσαρε με τον Γαλάνη να αποκρούει, αλλά ο βοηθός έφυγε στην σέντρα υποδεικνύοντας πως η μπάλα πέρασε την γραμμή του τέρματος

Μετά το πρώτο 20λεπτο στην Παστίδα παραμένει το 1-0 υπέρ του Αστέρα, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν καλό θέαμα και την μπάλα να παίζεται πάνω- κάτω, χωρίς ωστόσο να υπάρξει η μεγάλη φάση

23′ Απειλεί για δεύτερο γκολ η γηπεδούχος ομάδας, αλλά το πλασέ του Διακάκη από το ύψος του πέναλτι, μετά την ωραία μπαλιά του Πάπα, έφυγε πάνω από τα δοκάρια

30′ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Νασόπουλου λίγο έξω από την περιοχή, απόκρουσε δύσκολα ο Ροδανάκης

33′ Νέα επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ από τον Νασόπουλο και πάλι ο πορτιέρο του Αστέρα απομάκρυνε και παραχώρησε κόρνερ

35′ Συνεχίζεται η πίεση των φιλοξενούμενων. Δυνατό σουτ του Νασόπουλου και εντυπωσιακή επέμβαση από τον Ροδανάκη που στα τελευταία λεπτά με τις αποκρούσεις του διατηρεί το προβάδισμα των Παστιδενών

38′ Στο αριστερό δοκάρι σταμάτησε το πλασέ που επιχείρησε από το ύψος του πέναλτι ο Διακάκης και στην συνέχεια οι αμυντικοί των Καρπάθιων απομάκρυναν την μπάλα προτού ο Πάπα την σπρώξει στα δίχτυα

Ημίχρονο

Έναρξη β’ μέρους

50′ Λίγο άουτ πέρασε το καλό σουτ του Κακαζούκη

52′ Νασόπουλος (1-1). Ο πιο επικίνδυνος παίκτης του Ποσειδώνα νίκησε τον Ροδανάκη με μακρινό σουτ, αφού η μπάλα έσκασε μπροστά στο έμπειρο γκολκίπερ, πέρασε από πάνω του και κατέληξε στο βάθος της εστίας του

75′ Δυνατό σουτ του Πάπα, απόκρουσε ο Γαλάνης

Λήξη του αγώνα (1-1)

Αστέρας: Ροδανάκης, Καρύδης, Χαριτάκης, Ζερβός, Καλαϊτζίδης (46′ Ορφανίδης), Καλαγρής, Δραγάτης, Λεννιού, Παπα, Κακαζούκης, Διακάκης

Ποσειδών: Γαλάνης, Παύλου, Φουντής, Κούτολος, Σπανός Ι, Νασόπουλος, Μπαϊριαμάϊ, Μαντινάος, Τσιαβέλης, Σπανός Ε., Μπάρλος

Διαιτησία: Τσοπανάκης, Καραγιάννης, Σταυρούλιας