Δεν τα κατάφεραν οι Άγιοι Θεόδωροι

Παρότι στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 34-29 κόντρα στον Κρόνο Αγίου Δημητρίου, οι Άγιοι Θεόδωροι «λύγισαν» στην επανάληψη και γνώρισαν την ήττα με 64-70 στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Βενέτη Θωμίδη που αγωνίστηκε στην «Τέντα», έκλεισε το πρώτο 10λεπτο όντας πίσω στο σκορ με 14-17, αλλά στην β’ περίοδο αντέδρασε και πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με διαφορά πέντε πόντων (34-29).

Το τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο άνηκε στην ομάδα της Αθήνας που γύρισε το ματς και πήρε τη νίκη, παρά την προσπάθεια στο φινάλε των πορτοκαλί για να πάρουν το ροζ φύλλο.

Τα δεκάλεπτα: 14-17, 34-29 (ημίχρονο), 51-53, 64-70

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος- Κανελλόπουλος

Άγιος Θεόδωροι:Κουιμτζίδης, Μητσού 3(1), Παπανικολάου, Ξυπολιτάς 5(1), Βλαχοδήμος 10(3), Ματσαμάς 15(1), Αυγενικός, Σκορδάλης 1, Κούρος 8, Εκινέ 22