Ισόπαλοι Διγενής και Άγιος Λουκάς

Σ’ ένα παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες κυνήγησαν τη νίκη χωρίς άγχος, Διγενής και Άγιος Λουκάς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας (β’ όμιλος), μένοντας στην πέμπτη και τέταρτη θέση της βαθμολογίας αντίστοιχα.

Μπήκαν καλύτερα οι γηπεδούχοι που άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Μπάρδη στο 25’, αλλά πριν «βγει» το ημίχρονο οι Αφαντενοί ισοφάρισαν στο 43’ με σκόρερ τον Μιχάλη Κυριαζή.

Παρά τις αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησαν οι μεν και οι δε στην επανάληψη, δεν κατάφερε καμία ομάδα να σκοράρει δεύτερο τέρμα και πήραν από έναν πόντο.

Διαιτησία: Τσοπανάκης, Λαζός, Βασιλείου

Διγενής: Τσουρούτης, Ζούνης, Μαντικός, Κανάκης, Μάνο, Μπάρδης, Διακανθός, Ευαγγέλου, Θαρρενός, Παπασταμάτης, Παπαθανασίου(80’ Χατζηνικόλας)

Άγιος Λουκάς: Γουγούλιας, Μυλωνάς, Σαλπέας, Μακρυδημήτρης, Λυριστής, Καλογήρου, Μπάλα, Χατζαντώνης, Διακίδης, Κυριαζής Γ. (80’ Σφουγγαριστος), Κυριαζής