Διαγόρας- ΑΕ Λέρου 2-0, Απόλλων Κ.- Καλυμνιακός 2-2 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΑ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των παιχνιδιών σε Δημοτικό Στάδιο και γήπεδο Καλυθιών μέσω του fmtop.gr. Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Διαγόρα και την ΑΕ Λέρου ανοίγει την αυλαία της 19ης αγωνιστικής του α’ ομίλου (Α’ κατηγορία BlueStarFerries), ενώ το ματς Απόλλων Καλυθιών- Καλυμνιακός είναι εξ αναβολής για την 15η αγωνιστική (α’ όμιλος).

Δημοτικό Στάδιο (13.00): Διαγόρας- ΑΕ Λέρου 2-0 (Τελικό)

16′ Ωραία μπαλιά του Αλιμπά στον Μπρέσκα, ο έμπειρος παίκτης απέφυγε τον τερματοφύλακα και πλάσαρε εύστοχα, παρά την προσπάθεια των αμυντικών (1-0)

25′ Με φοβερό σουτ από 30 περίπου μέτρα, ο Αλιμπάς έστειλε την μπάλα στο “παραθυράκι” (2-0)

Ημίχρονο

55′ Σέντρα του Πεταυράκη, ο Λυμπερόπουλος έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα αφού αποκρούστηκε με τα ακροδάχτυλα του αντίπαλου γκολκίπερ, κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι

58′ Παράβαση μέσα στην περιοχή που κέρδισε ο Παπαδημητρίου. Από τα 11 βήματα ο Λυμπερόπουλος έστειλε την μπάλα άουτ

72′ Σουτ του Αλιμπά στο οριζόντιο δοκάρι

80′ Σουτ του Μπρέσκα μέσα από την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε  στο οριζόντιο δοκάρι. Άτυχος ο Διαγόρας που έχει τρία δοκάρια στο ματς

Στέργος Γιακουμάκης, Αχιολάς, Στεφανάκης (Σακελλαρίδης)

Καλυθιές (13.30): Απόλλων Καλυθιών- Καλυμνιακός 2-2 (Τελικό)

22′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Καλυμνιακό, ο Κλειδαράς σε θέση τετ α τετ πλάσαρε άουτ

33′ Κεφαλιά του Χατζηδάκη, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

35′ Σουτ του Κοκκινίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα άουτ

38′ Εύστοχο πέναλτι με τον Σαββούλη για τον Απόλλωνα και οι γηπεδούχοι παίρνουν το προβάδισμα (1-0). Στην συγκεκριμένη φάση αποβλήθηκε ο Κλάψης του Καλυμνιακού που υπέπεσε στην παράβαση

40′ Παράλληλη σέντρα από αριστερά του Χωρίτη, πλασέ στην κίνηση του Σπαχίου και η μπάλα στα δίχτυα (2-0)

44′ Με πέναλτι του Κλειδαρά, ο Καλυμνιακός μειώνει το σκορ (2-1)

Ημίχρονο

58′ Ισοφάρισε με δέκα παίκτες η ομάδα της Καλύμνου (2-2)

Τσοπανάκης, Μαυρουδής, Σταυρούλιας (Φουκαράς)