«Δώρο» στον Πολύστρατο από την Αδελφοσύνη που νίκησε τον Δαμάγητο

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων για την 14η αγωνιστική της Γ’ κατηγορίας, όπου η Αδελφοσύνη επικράτησε με 4-3 του Δαμάγητου και έτσι ο Πολύστρατος θα έχει την ευκαιρία να νίκη να μείνει μόνος πρώτος στην βαθμολογία.

Η ομάδα από την Θολό που… συγκατοικεί με τους Λαερμενούς στην κορυφή, μπήκε μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο και σε συνδυασμό με το φοβερό ξεκίνημα των γηπεδούχων έμειναν πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο.

Δεν άλλαξε η εικόνα στην επανάληψη όπου η Αδελφοσύνη έφτασε στο 4-0 με μεγάλη άνεση και η μόνη αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν στο τελευταίο δεκάλεπτο που παρουσιάστηκαν αγνώριστοι προς το καλύτερα, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τιμητικό 4-3 γι’ αυτούς.