Ασπίδα Σαλάκου- Καλυμνιακός 1-4, ΑΟ Δικαίου- Ρόδος 2-7 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΑ

Δύο παιχνίδια διεξάγονται σήμερα για την 19η αγωνιστική στην Α’ κατηγορία BlueStarFerries και μπορείτε μέσω του fmtop.gr να ενημερωθείτεε για την εξέλιξη τους. Αδιάφορο βαθμολογικά το ματς του α’ ομίλου στην Σάλακο ανάμεσα στην τοπική Ασπίδα και τον Καλυμνιακό. Μεγάλο ενδιαφέρον στην “μάχη” της Κω ανάμεσα στον τρίτο της βαθμολογίας ΑΟ Δικαίου και την πρωτοπόρο του β’ ομίλου, Ρόδο. Για την Γ’ κατηγορία παίζουν Δήμητρα- Αλθαιμένης στο γήπεδο Δαματριάς.

Αναλυτικά:

Α’ κατηγορία- 19η αγωνιστική

Α’ Όμιλος:

Σάλακος (12.30): Ασπίδα Σαλάκου- Καλυμνιακός 1-4 (Τελικό)

Ατσικνούδας, Καλκαβούρας, Κατσιδώνης Π.

Β’ Όμιλος:

Πυλί (13.00): ΑΟ Δικαίου- Ρόδος 2-7 (Τελικό)

11′ ΓΚΟΛ (0-1). Με σουτ μέσα από την περιοχή, ο Χατζηβαλσάμης έγραψε το 0-1 για την Ρόδο. Είχε προηγηθεί λάθος στην άμυνα του ΑΟ Δικαίου που το εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ο ποδοσφαιριστής των “ελαφιών”, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του

17′ ΓΚΟΛ (0-2). Με πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή του Τσιούνη, έπειτα από παράλληλη μπαλιά του Ανυφαντή, η Ρόδος έκανε το 0-2 μέσα στο Πυλί και οδεύει προς άνετη επικράτηση

30′ ΓΚΟΛ (0-3). Από την κάθετη μπαλιά του Χατζηβαλσάμη στον Τσιούνη, ο δεύτερος σκόραρε με πλασέ μέσα από την περιοχή και έκανε το 0-3 για την Ρόδο

45′ ΓΚΟΛ (0-4). Χατ- τρικ για τον Τσιούνη που πλάσαρε εύστοχα τον Ντιμιτρίεβιτς για το 0-4, προλαβαίνοντας την έξοδο του, στην μπαλιά του Δαλκίδη

47′ ΓΚΟΛ (1-4). Εκτέλεση φάουλ του Φυτά από τα δεξιά και ο Μαριάς με κεφαλιά μείωσε σε 1-4 για την ομάδα του

52′ Οριζόντιο δοκάρι για την Ρόδο με το σουτ του Παυλίδη

58′ ΓΚΟΛ (1-5). Αυτή την φορά ο Παυλίδης βρήκε δίχτυα και έκανε το 1-5 με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή μετά από προσωπική ενέργεια από τα δεξιά

61′ ΓΚΟΛ (1-6). Διαστάσεις θριάμβου παίρνει η νίκη της Ρόδου, καθώς από την εκτέλεση κόρνερ του Δήμα και την προσπάθεια του Καντιμοίρη, ο Χατζηβαλσάμης από κοντά με προβολή σημείωσε το 1-6 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι

75′ ΓΚΟΛ (1-7). Από την σέντρα του Τσιούνη, ο Χατζηβαλσάμης έκανε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και έγραψε το 1-7 σαν σε προπόνηση

84′ ΓΚΟΛ (2-7). Με πέναλτι ο Μποϊλής μείωσε σε 2-7 για την ομάδα του. Την παράβαση την κέρδισε ο ίδιος παίκτης όταν έπεσε μέσα στην περιοχή της Ρόδου μετά από σπρώξιμο από τον Σταμάτη Καντιμοίρη

AO Δικαίου: Ντιμιτρίεβιτς, Θεοδώρου, Σωτίρι, Κουρζής, Φυτάς, Τριμμάτης, Δρόσος, Μποϊλής, Βλαντιμίροφ, Μαριάς, Χατζησουλειμάν

Ρόδος: Ψωμιάδης, Γεωργιάδης, Καντιμοίρης Σ., Γκάϊδας, Δαλκίδης, Τρίγκας, Τσιούνης, Παυλίδης, Χατζηβαλσάμης, Δήμας, Ανυφαντής