Απόλλων Καλυθιών- Άρης Αρχαγγέλου 0-1 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΟ

Πέφτει η αυλαία της 19ης αγωνιστικής για την Α’ κατηγορία BlueStarFerries και για τον α’ όμιλο στο γήπεδο Καλυθιών ο τοπικός Απόλλων υποδέχεται τον Άρη Αρχαγγέλου σ’ ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι αφού οι γηπεδούχοι έχουν υποβιβαστεί και μαθηματικά, ενώ οι κιτρινόμαυροι είναι στην τρίτη θέση και δεν απειλούνται ιδιαίτερα για να την χάσουν. Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα.

Α’ Όμιλος:

Καλυθιές (16.00): Απόλλων Καλυθιών- Άρης Αρχαγγέλου 0-1 (Τελικό)

25′ Καλό σουτ του Καλημέρη, απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα

32′ Σκόραρε ο Καλημέρης για τον Άρη, αλλά το γκολ δεν μέτρησε αφού ο σκόρερ ήταν σε θέση οφ-σάϊντ σύμφωνα με την υπόδειξη του βοηθού

35′ Συνεχίζουν την πίεση τους οι φιλοξενούμενοι, αλλά και πάλι ο γκολκίπερ των Καλυθενών είπε “όχι” αυτή την φορά στο καλό σουτ του Λαμπριανού

40′ Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με το σουτ του Φιλιππάκου, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

43′ ΓΚΟΛ (0-1) Ο Αλεξανδρής κέρδισε πέναλτι και ο Άρης άνοιξε το σκορ με τον Καλημέρη που έκανε το 0-1 από τα έντεκα βήματα

50′ Λίγο άουτ πέρασε η εκτέλεση φάουλ του Λαμπριανού

58′ Μετά από σέντρα που έγινε από τα δεξιά, ο Αλεξανδρής έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα λίγο άουτ

69′ Ευκαιρία για τον Άρη ώστε να πετύχει δεύτερο τέρμα και να “κλειδώσει” τη νίκη, ωστόσο το πλασέ του Κρομμύδα που μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή, πέρασε άουτ

73′ Άουτ έφυγε το καλό σουτ του Καλημέρη μέσα από την περιοχή

75′ Σωτήρια επέμβαση του πορτιέρο του Απόλλωνα στο τετ α τετ με τον Καλημέρη

Παπαγιαννίδης, Μαυρουδής, Κόκκαλης (Κατσιδώνης)