ΑΕΡΑ-το φινάλε στ’ Αφάντου

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας ο ΑΕΡΑ που επικράτησε με 3-2 στ’ Αφάντου του Αντίμαχου στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής.

Οι Αφαντενοί απαλλαγμένοι από το άγχος της παραμονής, αφού έφτασαν στο στόχο τους την περασμένη εβδομάδα, έπαιξαν άλλο ένα ματς εξαιρετικά και πήραν το τρίποντο μπροστά στο κοινό τους.

Με πρωταγωνιστή τον Μασάδο, ο ΑΕΡΑ έκανε το 1-0 με την συμπλήρωση 15 λεπτών παιχνιδιού, ωστόσο οι Κώοι απάντησαν άμεσα με τον Πη στο 20′ που έκανε το 1-1, ωστόσο ο Νικολής πριν το ημίχρονο (38′) έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους γηπεδούχους με 2-1.

Στο 70′ ο Σκαλέρης έφερε και πάλι το ματς στα ίσα  (2-2), αλλά τη νίκη του ΑΕΡΑ υπέγραψε στο 75ο λεπτό της συνάντησης ο Τριχιάς που διαμόρφωσε το τελικό 3-2 στο γήπεδο Αφάντου.