ΑΟ Ζευγολατιού- Ιάλυσος 0-1 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΟ

Την προσπάθεια του για την άνοδο στην Γ’ Εθνική ξεκινάει ο Ιάλυσος που στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής των μπαράζ αντιμετωπίζει στον Ζευγολατιό την τοπική ομώνυμη ομάδα. Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα.

ΑΟ Ζευγολατιού- Ιάλυσος 0-1 Τελικό     (Τελικό: Ακράτητος- Θύελλα Ραφήνας 0-0)

‘Έναρξη του παιχνιδιού

4′ Μεγάλη απόκρουση του Λουτριώτη στο κοντινό σουτ του Μυργιώτη μέσα από την περιοχή

5′ Ζήτησε πέναλτι ο Ιάλυσος για πέσιμο του Μαθιού μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής είπε παίζεται

15′ Μπλόκαρε ο Μητσόπουλος το σουτ του Μαθιού

18′ Σέντρα του Σταυλά, ο Αθανασίου κέρδισε την κεφαλιά και η μπάλα αφού αποκρούστηκε από τον αντίπαλο γκολκίπερ και βρήκε στο αριστερό δοκάρι, έφυγε κόρνερ

21′ Αντεπίθεση για τους γηπεδούχους που κατέληξε με το σουτ του Πετρόπουλου που αποκρούστηκε με διπλή προσπάθεια από τον Λουτριώτη

24′ Σωτήρια επέμβαση του Λουτριώτη με τα πόδια στο συρτό πλασέ του Καραίνδρου Δ. από θέση τετ α τετ

33′ Γκοοοοολ!!! Μετά από βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων, πετάχτηκε ο Αθανασίου και με ωραία κεφαλιά έγραψε το 0-1

38′ Ατομική προσπάθεια του Παφιάκη και σέντρα- σουτ που έφυγε άουτ, αφού ο Μαθιός δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή

41′ Σουτ του Καραίνδρου Δ. από τα όρια της περιοχής, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια

43′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ιάλυσο. Αρχικά η σέντρα- σουτ του Μαθιού σταμάτησε στο δοκάρι και εν συνεχεία το σουτ του Αθανασίου, μετά το στρώσιμο του Χατζηλιόντα, απομακρύνθηκε από τον Βελέντζα

Ημίχρονο

Ξεκίνησε το β’ μέρος

78′ Σε θέση οφ- σάϊντ υποδείχθηκε ο Σπάρταλης και έτσι η φάση στην οποία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ήταν ως μη γενόμενη

80′ Σέντρα- σουτ του Παφιάκη από τα αριστερά, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο αντίπαλος τερματοφύλακας

83′ Κρατάει το προβάδισμα υπέρ της ομάδας του ο Λουτριώτης, πραγματοποιώντας σπουδαία επέμβαση στο σουτ του Μυργιώτη μέσα από την περιοχή, έπειτα από την σέντρα του Πετρόπουλου

85′ Λίγο άουτ έφυγε η κεφαλιά του Μυργιώτη

ΑΟ Ζευγολατιού: Μητσόπουλος, Πενέσης, Αντωνόπουλος (58′ Δανιήλ), Αυγέρης (46′ Αντωνόπουλος Π.), Βελέντζας, Σπυρόπουλος, Πετρόπουλος, Καραίνδρος Γ., Μυργιώτης, Μπούκης, Καραίνδρος Δ.

Ιάλυσος: Λουτριώτης, Παφιάκης, Σταυλάς, Φυλακούρης (46′ λ. τρ. Μαλλιάκας), Παπαδημήτρης, Σπάρταλης, Χατζηφούντας, Ρεκλείτης, Αθανασίου, Χατζηλιόντας (87′ Χειμωνέττος), Μαθιός (65′ Καρπαθάκης)

Διαιτησία: Ευαγγέλου, Φωτόπουλος, Κορωνιός