Θύελλα Ραφήνας- Ιάλυσος 1-1 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΟ

Για την 3η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου της Γ’ εθνικής, ο Ιάλυσος δοκιμάζεται στην Ραφήνα από την τοπική Θύελλα και το fmtop.gr σας μεταφέρει την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Υπενθυμίζουμε πως το ματς μπορείτε να το ακούσετε ζωντανά από τον TOP FM που βρίσκεται στο πλευρό των πρωταθλητών Δωδεκανήσου και με live εικόνα μέσω του http://www.sportaltv.gr/index.php/live.

Ραφήνα: Θύελλα- Ιάλυσος 1-1

Έναρξη του αγώνα, με τους φίλους των γηπεδούχων να έχουν δημιουργήσει ωραία ατμόσφαιρα. Στις εξέδρες βρίσκονται και περίπου 20 φίλοι των πρωταθλητών Δωδεκανήσου που ακολούθησαν την ομάδα στην Ραφήνα.

2′ Μεγάλη ευκαιρία από τον Ιάλυσο στο ξεκίνημα του ματς. Αρχικά ο Σταυλάς σούταρε από πλεονεκτική θέση, η μπάλα μετά τις κόντρες έφτασε στον Χατζηφούντα που το σουτ του έφυγε ελάχιστα άουτ

13′ Ελάχιστα άουτ πέρασε το σουτ του Ρεκλείτη, έξω από την περιοχή

34′ Γκοοοοολ!!! Τρομερό σουτ του Σταυλά από μακρινή απόσταση, η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1

Ημίχρονο

*Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, ο ΑΟ Ζευγολατιού προηγείται με 2-0 του Ακράτητου

50′ Λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι έφυγε η απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαρακτίδης

Μετά το 55′ η Θύελλα έχει ανεβάσει στροφές και πιέζει για την ισοφάριση, χωρίς όμως να δημιουργήσει την μεγάλη φάση μπροστά από την εστία του Λουτριώτη

68′ Γκολ!!! Απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ του  Χαρακτίδη, η μπάλα έσκασε στο έδαφος και έτσι η Θύελλα ισοφάρισε σε 1-1

72′ Σουτ του Χαρακτίδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα άουτ

78′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ιάλυσο. Μετά το γύρισμα του Χατζηφούντα από τα αριστερά, η μπάλα στρώθηκε στον Καρπαθάκη που από καλή θέση μέσα στην περιοχή έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

80′ Απομάκρυνε σε κόρνερ ο Κατσιούλης το καλό σουτ του Ρεκλείτη

82′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Καζαντζή και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Από τα 11 βήματα ο Μαθιός νικήθηκε από τον Κατσιούλη

85′ Επικίνδυνο γύρισμα του Σταυλά, απομάκρυναν όπως- όπως οι αμυντικοί της Θύελλας σε κόρνερ

Θύελλα: Κατσιούλης, Μπαξεβάνης (70′ Προοδρόμου), Τσέλιος, Σερέτης, Τασσόπουλος, Ντούνης (70′ Δινεστήρα), Χαραχτίδης, Γεραγοτέλλης (86′ Μαργέτης), Καζαντζής, Κατσούγκρης, Ανασόπουλος

Ιάλυσος: Λουτριώτης, Σταυλάς, Παφιάκης, Παπαδημήτρης, Φυλακούρης, Αθανασίου, Ρεκλείτης, Χατζηλιόντας (88′ Μαλλιάκας), Σπάρταλης (73′ Καρπαθάκης), Χατζηφούντας, Μαθιός (86′ Χειμωνέττος)

Διαιτησία: Μπλούνας, Κασαβέτης, Καραγιάννης