Ζωντανά:Ανταγόρας – Άρης Αρχαγγέλου 0-4 ΤΕΛΙΚΟ

Live: Ανταγόρας – Άρης Αρχαγγέλου: 0-4  ΤΕΛΙΚΟ

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα ψάχνει ο Ανταγόρας που υποδέχεται για την 4η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας τον Άρη Αρχαγγέλου. Μείνετε συντονισμένοι και παρακολουθήστε  την εξέλιξη του ματς που ξεκινά στη 13:00.

Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Πατσιαούρας, Κρίκογλου.

* Χωρίς τον Γιάννη Μπότση στον πάγκο ο  Ανταγόρας αφού η διοίκηση της ομάδας του ανακοίνωσε χτες την λύση της συνεργασίας τους.

Οι συνθέσεις

Ανταγόρας : Τσαραπατσάνης,  Ζώης,  Αρβανίτης,  Αποστολόπουλος, (67′ Λαζαρίδης ),  Μπριάζνας,  Μουτσομπέγκα,  Αρκούδας, Σχουλλής, ( 60′ Κλειδαράς )  Ντεμκόλλι, (76′ Ναβροζίδης ),  Μέμα, Κατσαμούνδης.

Άρης Αρχαγγέλου: Καραγιάννης,  Κοτσίκος,  Χατζησάββας,  Τσελεπίδης,  Συμεωνίδης,  Γκίκας, (50′ Πίτσης), Λαμπριανός,  Νικηταράς(65′ Γιαννιού),  Μαγιόγλου,  Μαρκόπουλος,(61′ Δημητριάδης)  Μπαϊρακτάρης.

Το φιλμ του αγώνα :

5′ Εκτέλεση κόρνερ του Αρκούδα από δεξιά ο Μέμα έκανε την κεφαλιά με τους αμυντικούς του Άρη να διώχνουν πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.

7′ ΓΚΟΛ! Ο Νικηταράς μπήκε από αριστερά ο Αρβανίτης τον ανέτρεψε με το  Φραγκιαδάκη να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπαϊρακτάρης για το 0-1.

11′  Ο Σχουλλής πήρε ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ με την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι του Καραγιάννη

26′ Ωραία κάθετη του Λαμπριανού στον Μπαϊρακτάρη, εκείνος έκανε την παράλληλη πάσα με τον Μαρκόπουλο να σουτάρει ψηλά άουτ .

36′ Σέντρα του Κοτσίκου από δεξιά , προβολή του Μαρκόπουλου η μπαλά πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Τσαραπατσάνη.

Ημίχρονο

47′ Σουτ του Μαρκόπουλου απόκρουσε στη  αριστερή του γωνία ο Τσαραπατσάνης.

48′ Εκτέλεση κόρνερ του Λαμπριανού από αριστερά , κεφαλιά του Τσελεπίδη η μπαλά πέρασε λόγο άουτ.

52′ Ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Νικηταρά απόκρουσε σε κόρνερ στην δεξιά του γωνία ο Τσαραπατσάνης.

61′ Δυνατό σουτ του Μπαϊρακτάρη ψηλά άουτ .

62′ ΓΚΟΛ!!  Ωραία αντεπίθεση του Άρη ο Μπαϊρακτάρης πλάσαρε από δεξιά για το 0-2.

63′ ΓΚΟΛ!!  Παράλληλη του Πίτση από δεξιά ο Μπαϊρακτάρης έκανε εύκολα το 0-3.

71′ ΓΚΟΛ!! Βαθιά μπαλιά από τον Κοτσίκο, ο Μπαϊρακτάρης βγήκε στην πλάτη της άμυνας και εύκολα πλάσαρε για το 0-4.

78′ Δυνατό σουτ του Δημητριάδη έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Τσαραπατσάνης.