Τα έκανε… όλα ο Αξιώτης και ο Φοίβος «απέδρασε» από το Βάτι

Για δεύτερο εντός έδρας ματς ο Διαγόρας Βατίου δεν παίρνει τίποτα αφού δέχεται γκολ στα τελευταία λεπτά. Αυτή την φορά ήταν ο Φοίβος που με γκολ του Αξιώτη στο 85ο λεπτό πήρε τη νίκη με 2-3 στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries.

Ο βραχύσωμος μέσος των Κρεμαστενών, πέρα από το νικητήριο γκολ που σημείωσε, «έφτιαξε» και τα δύο πρώτα τέρματα της ομάδας του.

29’ Σέντρα του Αξιώτη από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και ο Αργέτης στο β’ δοκάρι δεν είχε πρόβλημα με πλασέ να κάνει το 1-0

47’ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Χαρτοφύλλη στα δίχτυα για το 1-1

60’ Κόρνερ από τον Αξιώτη, κεφαλιά του Πομπού και 1-2

62’ Για χέρι του Πιτσουρδάκη μέσα στην περιοχή διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι Κρεμαστενοί που ζήτησαν και αποβολή του έμπειρου αμυντικού, αλλά ο διαιτητής είπε παίζεται

75’ Μετά από σύγχυση στην περιοχή του Φοίβου, ο Ζουρούδης από κοντά ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2

85’ Σέντρα του Ζουρούδη, η μπάλα έφτασε στον Αξιώτη που με δυνατό σουτ έγραψε το τελικό 2-3

Διαιτησία: Παπαβασιλείου, Παπαγιαννίδης, Μπερδεμπές

Διαγόρας: Τύρελης, Ζερβός, Μοσχής (87’ Γρύλλης), Πιτσουρδάκης, Αδάμος, Παπασταμάτης (87’ Κοτζιάς), Μικκιού (85’ Περαντινός), Ζουρούδης, Χαρτοφύλλης, Κουρέλης, Παπουρδάνος

Φοίβος: Ψωμιάδης, Φελεγκάκης, Τζεμαλάϊ, Σαλαμαστράκης, Πομπού, Αργέντης (75’ Πάττας), Ζουρούδης (90’ Ντόστι), Αξιώτης, Μαΐλης, Κοντόγιαννος, Δράκος (86’ Κουδούνης)