Οι μάγκες από τον Ιαλυσό “πάτησαν” την Κηφισιά στην πρεμιέρα!

Με το… δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο Ιάλυσος που επικράτησε με 1-0 της Κηφισιάς στην πρεμιέρα του Οικονομίδειου Σταδίου. Η επιτυχία αφιερώθηκε στον Θανάση Σύρμα.

Ο Ιάλυσος κατάφερε με την εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Κοιλιάρα να φτάσει στο τρίποντο και διατήρησε το προβάδισμα του στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την ομάδα της πρωτεύουσας και στο φινάλε πανηγύρισε μαζί με τους 700 περίπου φίλους του την μεγάλη νίκη.

6′.  Bολέ του Γουμάγια βγήκε μόνος του στην πλάτη της άμυνας ο Βέρμπης  πλάσαρε  ο Λουτριώτης  μπλόκαρε τη μπάλα.

10΄ΓΚΟΛ…Κοιλιάρας με απευθείας φάουλ έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνιά και έκανε το 1 – 0.

35′  O Βέρμπης έκανε  γυριστό σουτ αλλά έστειλε τη μπάλα (άουτ) λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι .

39′ Καρπαθάκη που σούταρε αλλά ο Γουμάγιας απόκρουσε με τα πόδια

45. Σέντρα  Κοιλιάρα, ο Λιόσης έπιασε την κεφαλιά  ο Γουμάγιας απόκρουσε με γροθιές.

51′ Μαθιός  μέσα αποτην περιοχή  σούταρε διαγώνια στέλνοντας τη μπάλα  δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

57′  Κοιλιάρα  έκανε το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή όμως η μπάλα κόντραρε και απομακρύνθηκε.

Στο 85′ ο Γκέζος σούταρε  αλλά ο Λουτριώτης εύκολα μπλόκαρε τη μπάλα.

Διαιτησία: Δημητρόπουλος, Οικονόμου, Κρετσίμος  (Δυτικής Αττικής)

Οι συνθέσεις :

ΙΑΛΥΣΟΣ: Λουτριώτης, Λιόσης, Σταυλάς,(30′ λ.τ. Καρπαθάκης) Παπαδημήτρης, Φυλακούρης,  Ρεκλείτης, Παφιάκης, Κοκκίνης, Σίμωσης,(63′ Χατζηκοσμάς),  Μαθιός, Κοιλιάρας(84′ Σπάρταλης)

ΚΗΦΙΣΙΑ: Γουμάγιας, Γκίκας, Εσλέρ, Τεγούσης, Καρακώστας, Γεωργίου, Μιχαλόπουλος, Καραδέμητρος,(78′ Γκέζος) Βέρμπης, Παληαρούτας(55′ Χαϊκάλης), Μουσταφίδης(59′ Γεωργιάδης)