Αστεράτη πρόκριση στην Παστίδα

Πολύ καλός ο Αστέρας στο γήπεδο Παστίδας ενάντια στην Αναγέννηση Έμπωνας επικράτησε των πρασίνων με 2-0 και πήρε την πρόκριση για την β’ φάση του κυπέλλου.

Αφού στάθηκαν άτυχοι στο ξεκίνημα του παιχνιδιού (δύο κεφαλιές στο δοκάρι από τον Καλαγρή στο 23’ και το 26’), οι Παστιδενοί άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό όταν ο Κυρίστης με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψαν το 1-0 που ήταν σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Αναγέννηση προσπάθησε να αντιδράσει και είχε δοκάρι με τον Μπάκη στο 53’, ωστόσο το ματς τελείωσε στο 70’ με γυριστό σουτ του Κυρίτση που διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Διαιτησία: Παπαβασιλείου, Βλάχος, Μπέκας

Αστέρας: Ροδανάκης, Κατσούλης, Χαριτάκης, Αυγενικού, Ζερβός, Αμπελάς, Καλαγρής, Λενιού (65’ Καρύδης), Πάπα, Πολυχρόνης (73’ Καραγιάννης), Κυρίτσης (89’ Εμίρογλου)

Αναγέννηση: Νικολέττος, Ζαμπελάκης (33’ Αλαβάνος), Τσαγγαράκης, Χριστοδούλου, Κενενούνης, Τσουκαλάς, Μπάκης, Θαρρενός, Γιασιράνης (40’ Χρυσοχός), Στάππας, Παπαχριστοδούλου (89’ Φλοσκάκης)