Ζωντανά: Ιάλυσος- ΠΑΟ Κρουσώνας (16:00)

Ιάλυσος- ΠΑΟ Κρουσώνας  3-0 ΤΕΛΙΚΟ

ο Ιάλυσος υποδέχεται στις 16:00 στο «Οικονομίδειο» τον ΠΑΟ Κρουσώνα στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

ΙΑΛΥΣΟΣ: Λουτριώτης, Λιόσης, Καρπαθάκης,(64′ Χατζηκοσμάς),  Αθανασίου, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Κοκκίνης, Σπάρταλης, Μαθιός,(83′ Πλύγκος), Κοιλιάρας(90′ Σαββούλης)

ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ: Χωραφάκης, Τσογανταρίδης, Σκούφος, Καρνιλάκης, Καρυπίδης, Καλεμάκης,(46′ Κουφαλάκης) Μανιαδάκης, Σούρσος,(86′ Σταυρακάκης), Πήλιος, Ανωγειανάκης, Σαβελίδης (88′ Νηστικάκης)

10′ Ο Ιάλυσος έχει πάντως την υπεροχή και  έχει μπει επιθετικά και θέλει το  γκολ.

13′ ο Κκοιλιάρας με μια ωραία πάσα έβγαλε μόνο του τον Μαθιό ο οποίος υποδείχθηκε σε θέση οφσαϊντ. Μάλλον λανθασμένα από τον “βοηθό” καθώς η φάση έδειχνε να είναι κανονική.

Στο 14′ επικίνδυνη σέντρα σουτ από τα αριστερά, έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων (άουτ).

Στο 15′ μεγάλη ευκαιρία για τον Ιάλυσο. Μετά από πάσα του Σπάρταλη στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟ Κρουσώνα, ο Κοιλιάρας βγήκε μόνος του σε θέση τετ α τετ αλλά το ψηλοκρεμαστό του πλασέ ήταν άστοχο καθώς η μπάλα κατέληξε άουτ.

Απόλυτος κυρίαρχος του αγώνα ο Ιάλυσος παίζει στο μίσο γήπεδο τον αντίπαλο του.

20′  ΓΚΟΛ!  Ο Ιάλυσος ανοίγει το σκορ. Από κόρνερ του Κοιλιάρα από τα αριστερά, ο Αθανασίου  έκανε το 1 – 0.

25′. Ο Μαθιός πάσαρε στον Κοιλιάρα, αυτός με τη μια έστρωσε τη μπάλα στον Λιοόση ο οποίος σούταρε με καλές προϋποθέσεις μέσα στην περιοχή αλλά ο Χωραφάκης έπεσε στη γωνιά του και απόκρουσε τη μπάλα σε κόρνερ.

40′ Έπεσε  ο ρυθμός του Ιάλυσου ο οποίος όμως εξακολουθεί να έχει την κατοχή της μπάλας και την κυκλοφορία.

41′. Ο Μμανιαδάκης πήρε τη μπάλα σε θέση αριστερά μέσα στην περιοχή και έκανε  σουτ , η μπάλα πέρασε  δίπλα από το αριστερό δοκάρι  άουτ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

60′ Τίποτα το ιδιαίτερα στα πρώτα 15′ λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Κακό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

65′ Ο ΠΑΟ Κρουσώνα στα τελευταία πέντε λεπτά δείχνει να ελέγχει το παιχνίδι.
71′. Η μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά πέρασε από δυο παίκτες του ΠΑΟ Κρουσώνα χωρίς κανένας να τη βρει για να τη στείλει στα δίχτυα.

Στο 75′ ο Αθανασίου πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή μετά από κόρνερ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

82′ . Ο Σπάρταλης τσίμπησε τη μπάλα και ο Καρυπίδης που άπλωσε το πόδι του τον ανέτρεψε με τον διαιτητή να δείνει τη βούλα και την κάρτα στο παίκτη του ΠΑΟ Κρουσώνα.

Εκτέλεσε ο Λιόσης στην αριστερή γωνιά κάνοντας το 2 – 0 σε ένα πολύ κρίσιμ σημείο του αγώνα.

90′ Χατζηκοσμάς  ατομική προσπάθεια και  με  πλασέ έκανε το 3 – 0.ατζηκοσμάς 3-0