Σίφουνας στην επανάληψη η Ρόδος “συνετριψε” τον Αστέρα

Παρότι το πρωτο ημίχρονο στα Μασσαρι “ομολογούσε” οτι η Ρόδος θα έχει δύσκολο έργο ενάντια στον Αστέρα για την 8η αγωνιστικη της Α κατηγορίας BlueStarFerries, τελικά τα ελάφια στην επανάληψη πέτυχαν επτά τέρματα και επικράτησαν με 2-7 του αντιπάλου τους που επιαζαν για ενα ημίχρονο με παίκτη λιγοτερο.

Φασεις και Γκολ:

20′ Απόκρουση του Κεφάλα στο σουτ του Πλαγγετη Γ.

25′ Ο Πατσιαουρας δοκίμασε το ποδι του και ο Κεφαλάς έκανε νέα επέμβαση

32′ Απο πάσα του Μίρτσεφ, ο Πλαγγετης Γ. έκανε το πλασέ και έγραψε το 1-0

40′ Αψιμαχία Κιλασίν Ε. με τον Παυλίδη και ο διατητής εγαλε κίτρινη και στους δυο. Ο αμυντικός του Αστέρα είχε ηδη μια και αποβλήθηκε. Πάντως στην φάση οπου ο Κιλασίν μαρκάρε τον Παυλίδη, ο επιθετικός της Ρόδου κλώτσησε στην συνέχεια τον αντίπαλο του και υπήρξαν έντονες διαμρτυριες των Μασσαρενων για αποβολή του παίκτη των πράσινων

48′ Κόρνερ από τον Παυλιδη και ο Κιλασίν Χ. έστειλα καταλάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1

52′ Σουτ του Αρχοντουλη στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Καντιμοίρης έκανε το 1-2

58′ Σουτ του Δελαπόρτα εξω απο την περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα του Τόπου, αφού έσκασε μπροστα του για το 1-3

60′ Μείωσε σε 2-3 ο Πλαγγετης Γ. με πλασέ

63′ Σουτ του Αμανατίδης μέσα απο την περιοχή και 2-4

69′ Λάθος της άμυνας του Αστέρα και το εκμεταλλεύτηκε ο Ευγενικός που έκανε το 2-5

75′ Συνεργασία του Χατζηλιοντα με τον Δελαπόρτα και ο δεύτερος εκανε το 2-6 σε μια φαση οπου οι γηπεδούχοι σταμάτησαν νομίζοντας πως υπήρξε οφ σαϊντ

79′ Σέντρα του Χστζηλιοντα, μονοκοματο σουτ του Παυλίδη και 2-7

Διατησια: Γιαννουκάς, Λάζος, Μπερδεμπές

Αστέρας: Τόππος, Κιλασίν Ε., Κιλασίν Χ., Πατσιαούρας, Μπαϊρακτάρης, Διονυσιακόπουλος (60′ Μπάρτζος), Νικήτας, Χατζημανώλης (53′ Σκούμπρος), Μίρτσεφ (77′ Λουππος), Πλαγγετης Λ., Πλαγγετης Γ.

Ρόδος: Κεφάλας, Ορφανίδης, Ιμεραλιλαϊ (46′ Ευγενικός), Καντιμοίρης, Μπιγκό, Χατζηλιόντας, Καλημερης, Παυλίδης, Αμανατίδης (60′ Κακαζύκης), Αρχοντούλης, Δελαπόρτας (76′ Θεοδοσίου)