Καταιγιστικός Ευκλής στην Σάλακο

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά έφτασε στην ισοφάριση πριν την ανάπαυλα και έκανε… πάρτι στο β μέρος. Ο Ευκλής συνέτριψε με 1-5 την Ασπίδα στην Σαλακο και πέτυχε την πρωτη της νίκη στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Β κατηγορίας.

Ο Ντερομηνάϊ στο 10′ έκανε το 1-0 για την γηπεδούχο ομάδα, αλλά ο Ευκλής απάντησε με τον Λάο στο 45′ για το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Δύο γκολ σημείωσε στην επανάληψη ο Παυλίδης και αλλά τοσα ο Γεωργαντας για να διαμορφώσουν το τελικο 1-5, αφού ο Μαριεττής απέκρουσε πέναλτι του Σαράντη.

Διαιτησία: Γιαννουκάς, Λάζος, Βούλγαρη

Συνθέσεις

Ασπίδα: Αξιώτης, Μπίλιας,Γεορδαμνής, Ντερομηνάϊ (63′ Χατζηγιαννακης), Στούρης, Καρασάββας, Σαράντης, Παστός (63′ Κάβουρας), Ζερβός, Κάκκαρης, Φλεβάρης (57′ Αρφαράς)

Ευκλής: Μαριεττής (80′ Μαριέττος), Λάος, Τσαγγαράκης (82′ Μαντικός), Κορκίδας (64′ Παπαστεργής), Λαππάκης, Σχοινάκης, Κρομμύδας, Μπερετούλης, Παυλίδης, Μήτρου, Γεωργαντάς