Έμειναν… άσφαιροι στην Αρχίπολη

Σ’ ένα παιχνίδι όπου έλειψαν οι πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, Εθνικός και Ορφέας έμειναν στο 0-0 στην Αρχίπολη για την 3η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας και μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Από ένα ημίχρονο είχε η κάθε ομάδα, με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι και πιο απειλητικοί στο πρώτο μέρος, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Το ίδιο ίσχυσε και για τους Αρχιπολενούς που ανέβασαν στροφές στην επανάληψη, αλλά τους έλειπε το γκολ για να πετύχουν την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα ματς.

Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Σαρρής, Βούλγαρη

Εθνικός: Καρπαθάκης, Λυριστής Μ., Μπαρμπαντώνης, Μπόσινας, Λυριστής Θ. (75’ Αλευρόπουλος), Χατζηνικόλας, Κυργιάκης, Μαυριός, Χατζηπαυλής, Κρεκούκιας, Μπεγκάσι

Ορφέας: Μαυρουδής, Τσικούρης, Ντουμάζιος (65’ Μπουμπουλάκης), Καμπούρης, Στόϊος, Καρπάτσης (46’ Τσιώμος), Κούσι, Διακοηλίας, Παπανικολάου (85’Τσιριγώτης), Στεργιόπουλος, Γεωργιάδης