Με μπροστάρη τον Τριπολίτη η Κατταβιά

Για άλλο ένα ματς ο Ίκαρος Τριπολίτης βρήκε δίχτυα για λογαριασμό της Κατταβιάς και η ομάδα του επιβλήθηκε του Δαμάγητου με 1-0 στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας κάνοντας το 3Χ3 και μένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το “χρυσό” γκολ για την ομάδα της Νότιας Ρόδου επιτεύχθηκε μόλις στο 5ο λεπτό, όταν ο έμπειρος επιθετικός εκμεταλλεύτηκε σέντρα μέσα στην περιοχή και τελείωσε ιδανικά με πλασέ στην κίνηση την φάση για το 1-0 που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Πίεσε στην επανάληψη η ομάδα από την Θολό, απειλώντας την αντίπαλη εστία, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει την ισοφάριση και έφυγε με άδεια χέρια από το γήπεδο.

Διαιτησία: Τσοπανάκης, Τάσσης, Μάχλης

Κατταβιά: Παπαβεργής, Σπύρου, Κώτης, Λαγός, Κούρος, Νασόπουλος, Αεράκης (80′ Ρούφας), Ντούπης (60′ Γιώτας), Παπαστεργής, Κουμπιάδης, Τριπολίτης

Δαμάγητος: Στεργενάκης, Καστρενός, Συρράκος, Πανταζόπουλος, Γκολίτσας (46′ Γρηγοριάδης), Καλοπετρής, Κυριακίδης, Παπασάββας, Τσίγκρηλας, Κεβάνι, Ξύππας (60′ Σπάτα)