Ερμής Ζωνιανών- Ιάλυσος 3-1 (Ζωντανά) Τελικό

Την εντυπωσιακή του πορεία με νίκη θέλει να συνεχίζει στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος) ο Ιάλυσος που στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής φιλοξενείται από τον Ερμή στα Ζωνιανά της Κρήτης, Το fmtop.gr σας ενημερώνει για την επικίνδυνη έξοδο των πρωταθλητών Δωδεκανήσου και σας μεταφέρει τις εξελίξεις από το γήπεδο. Θυμίζουμε πως ΕΔΩ μπορείτε να ενημερώνεστε για τα παιχνίδια της Α’ κατηγορίας και ΕΔΩ για την Β’- Γ’ κατηγορία.

Δημοτικό Στάδιο Ζωνιανών: Ερμής- Ιάλυσος 3-1

Διαιτησία: Σταθόπουλος, Συνιοράκης, Φαρμάκης

Ιάλυσος: Λουτριώτης, Κοκκίνης (45+3′ λ. τρ. Σαχίνης), Αθανασίου, Σταυλάς, Κοιλιάρας, Χειμωνέττος, Σπάρταλης, Καρπαθάκης (32′ Χατζηκοσμάς), Ρεκλείτης, Παφιάκης, Μαθιός

2′ Μεγάλη επέμβαση του Λουτριώτη σε τετ α τετ του Κατσικοκέρη

Πιέζει ψηλά η ομάδα της Κρήτης στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και δημιουργεί προβλήματα στην ανάπτυξη των πρωταθλητών Δωδεκανήσου

7′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ιάλυσο. Από μπαλιά του Κοιλιάρα, ο Μαθιός πέρασε τον Τζανή και πλάσαρε, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Καρακούτση

16′ Ανοίγει το σκορ ο Κατσικοκέρης για τον Ερμή Ζωνιανών. Μετά από 556′ παραβιάζεται η εστία του Τίμου Λουτριώτη. Ο άλλοτε επιθετικός της ΑΕΚ από κοντά με πλασέ έγραψε το 1-0, έπειτα από συρτή μπαλιά.

Δέκα λεπτά μετά το πρώτο γκολ του δέχθηκε ο Ιάλυσος στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και οι παίκτες του προσπαθούν να συνέλθουν και να βγουν στην επίθεση για την άμεση απάντηση

40′ Εκτέλεση κόρνερ του Μπέρκη, ο Κατσικοκέρης με κεφαλιά έκανε το 2-0 και από πολύ νωρίς στο ματς ο Ιάλυσος βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο

45′ Χατ- τρικ από τον Κατσικοκέρη και 3-0 μπροστά ο Ερμής.

Αψιμαχίες μετά το γκολ μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων

Ημίχρονο. Μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή για το πρώτο μέρος, η ένταση παραμένει μεγάλη στο γήπεδο Ζωνιανών μεταξύ των ποδοσφαιριστών

56′ Σπάρταλης 3-1

85′ Χαμενο πέναλτι ο ιαλυσος ( Σπάρταλης)το απέκρουσε ο Καρακούτση