Ζωντανά η Α’ κατηγορία Τελικά

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το σημερινό “μενού” για την 11η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries και το fmtop.gr σας ενημερώνει από τα γήπεδα όπου υπάρχει δράση. Συντονιστείτε και μάθετε την εξέλιξη όλων των παιχνιδιών. ΕΔΩ μπορείτε να δείτε τι συμβαίνει στην έξοδο του Ιάλυσου για να αντιμετωπίσει τον Ερμή Ζωνιανών για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και ΕΔΩ μάθετε τις εξελίξεις για τα ματς της Β’ και Γ’ κατηγορίας.

Αναλυτικά:

Γήπεδο Αντιμάχειας (12.00): Αντίμαχος- Φοίβος 3-0 Τελικό

10′ Ακυρώθηκε γκολ του Δράκου για οφ- φάϊντ έπειτα από υπόδειξη του Κρικόγλου

30′ Σέντρα του Χατζησουλεϊμάν από τα δεξιά, ο Πης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-0

45′ Μετά από σουτ του Χατζησουλεϊμάν, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και στρώθηκε στον Μποϊλή που με με νέο σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 2-0

87′ Κόρνερ του Παπανικολάου, η μπάλα έφτασε στον Σωτήρι και ο τελευταίος με κοντινό σου διαμόρφωσε το τελικό 3-0

Δημαράκης, Κρικόγλου, Αλέκος

Δημοτικό Στάδιο (12.15): Ρόδος- Καλυμνιακός 6-0 Τελικό

3′ Σέντρα- σουτ του Κακαζούκη από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνθηκε από το οριζόντιο δοκάρι

13′ Εκτέλεση φάουλ του Μπιγκό από πλάγια δεξιά θέση, ο Καντιμοίρης με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το το 1-0

15′ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζηλιόντα από μακρινή απόσταση, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι

17′ Από την εκτέλεση φάουλ του Αμανατίδη, ο Γκόγκας κέρδισε την κεφαλιά και έγραψε το 2-0

31′ Τρομερή επέμβαση του τερματοφύλακα του Καλυμνιακού στο δεξί του “παραθυράκι” σε κεφαλιά του Γκόγκα μέσα από την μικρή περιοχή

36′ Πλασέ του Ευγενικού από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα χτύπησε για τρίτη φορά στο σημερινό παιχνίδι στο οριζόντιο δοκάρι

38′ Φοβερό γκολ από τον Χατζηλιόντα που μετά το ελεύθερο του αντίπαλου γκολκίπερ, έπιασε μονοκόμματο ψηλοκρεμαστό σουτ από το ημικύκλιο της μεσαίας γραμμής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0

42′ Με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή, ο Ευγενικός ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0

Με σοβαρότητα και κυριαρχώντας σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου, η Ρόδος έχει καταφέρει να κλειδώσει άλλο ένα τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο κόντρα σ’ έναν αντίπαλο που δείχνει ανήμπορος να αντιδράσει.

50′ Μετά από αδυναμία της άμυνας των Καλύμνιων να απομακρύνουν την μπάλα, ο Τζιβίλογλου από κοντά με κεφαλιά σημείωσε το 5-0

70′ Με δέκα ποδοσφαιριστές θα συνεχίσει το παιχνίδι η Ρόδος. Ο Αμανατίδης που τραυματίστηκε αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο για προληπτικούς λόγους

89′ Μετά από μαρκάρισμα από αντίπαλο αμυντικό, ο Ιμεραλιλάϊ βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι. Από τα 11 βήματα ο Γκόγιας διαμόρφωσε το 6-0

Ρόδος: Ράτζα, Καντιμοίρης, Ιμεραλιλάϊ, Θεοδοσίου, Κακαζούκης, Αμανατίδης, Γκόγκας, Μπιγκό, Χατζηλιόντας (46′ Φιλιππάκος), Αρχοντούλης (46′ Τζιβίλογλου), Ευγενικός (46′ Ζωάννου)

Καραγιάννης, Σάββενας, Βασιλείου

Γήπεδο Μαριτσών (14.00): Ηρακλής Μ.- Ανταγόρας 0-3  Τελικό

Φιλιππάκου, Τσέτσος, Βασίλας

Γήπεδο Μασσάρων (15.00): Αστέρας Μ.- Ηρακλής Λ.  4-0 Τελικό

11′ Μπαλιά του Μπαϊρακτάρη στον Πατσιαούρα, η προβολή του οποίου χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε άουτ

15′ Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Πατσιαούρας δεν πρόλαβε στην εξοδο τον αντίπαλο γκολκίπερ που μπλόκαρε την μπάλα

28, Μονοκόμματο σουτ του Σκούμπρου απο το υψος του πέναλτι, η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

32′ Απο μπαλιά του Πατσιαούρα, ο Πλαγγέτης Γ. βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα για το 2-0

38′ Ο Μίρτσεφ με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0

42′ Αψιμαχίες μεταξύ του Καλοπήτα και του Πλαγγέτη Λ. ο πρώτος αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη απο τον διαιτητή και ο δεύτερος την απ ευθείας κόκκινη. Με δέκα παίκτες συνεχίζουν και οι δυο ομάδες

4-0 Πατσιαουρας στο 88