Καταιγιστική Κατταβιά στις Φάνες

Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να δυσκολεύτηκε, αλλά στην επανάληψη η Κατταβιά ήταν καταιγιστική στο γήπεδο Φανών και πήρε τη νίκη με 0-5 στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας (β’ όμιλος), παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Απόλλωνα Καλυθιών.

Για την ομάδα από τη Νότια Ρόδο σκόραρε ο Αεράκης λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου (44′) και στην επανάληψη ακολούθησε καταιγισμός από γκολ.

Στο 60′ ο Τριπολίτης βρήκε και πάλι δίχτυα για το 0-2 και ανέλαβε ο δράση ο Κούρος που με γκολ στο 70′ και το 75′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Το τελικό 0-5 στις Φάνες σημείωσε ο Νασόπουλος στο 85ο λεπτό.

Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Κόκκαλης, Σαρρής

Ακουσίλαος: Παπαθεοδώρου Θ., Τριανταφύλλου, Νικολίτσης, Ντελάκης (46’ Παντελίδης), Καβουκλής, Χυσενάϊ, Σάββενας, Πατάκας (72’ Παπαθεοδώρου Ι.), Κουνουράκης, Κουτσουμπάρης, Παπανικολάου (46’ Μπαδιεριτάκης)

Κατταβιά: Παπαβεργής, Κουμπιάδης, Αεράκης, Ζωάννου, Σπύρου, Γιώτας, Αυγέρης (58’ Κούρος), Ανανιάδης, Νασσόπουλος, Τριπολίτης (80’ Δουδούμης), Κώτης (84’ Ρίζας)