Ανατροπή στο φινάλε με δέκα παίκτες ο Ορφέας, νίκη στην εκπνοή και για την Αναγέννηση

Δραματικό φινάλε είχαν οι δυο εξ αναβολής αναμετρήσεις που διεξήχθησαν για την Β κατηγορία, με τις γηπεδούχες ομάδες απο το νησί μας να παίρνουν τις νίκες.

Ο Ορφέας κατάφερε στις καθυστερήσεις και ενω αγωνίζονταν με δέκα ποδοσφαιριστές να φτασει στη νίκη ενάντια στον Πολβώτη που είχε ανοίξει το σκορ, ενω η Αναγέννηση Εμπωνας πήρε υο τρίποντο κόντρα στην Τήλο στην εκπνοή του ματς.

Γκραν γκινιολ στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων. ο Πολυβώτης με τον Σβύνο στο 10′ έκανε το 0-1 και έβαλε δύσκολα στον Ορφέα.

Οι κόκκινοι ισοφάρισαν με τον Στεργιόπουλο στο 45′ και πήραν τη νίκη με γκολ του ιδιου παίκτη στο 92ο λεπτο. Είχε προηγηθεί η αποβολή του Λουκίσσα στο 60′, αλλά απ οτι φαίνεται δεν πτόησε τους γηπεδούχους που έφτασαν στη νίκη.

Τους τρεις βαθμούς πήρε και η Αναγέννηση Εμπωνας που επικράτησε με 1-0 της Τήλου, έχοντας χρυσό σκορερ τον Χρυσοχόο στο 89ο λεπτο της συνάντησης.