Ποσειδών 4χ4

Στο πρώτο εντός έδρας αγώνα για την νέα χρονιά ο Ποσειδώνας  νίκησε με 5-0 τον Ακουσιλαο .
Τον χορό των γκολ άνοιξε από το πρώτο κιόλας λεπτό ο Μαντικος με κεφάλια ,στο 18 λεπτό ο Σπανος Μ με ωραίο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τ0ν Ποσειδών .
Με την αναγκαστική αλλαγή του Τσιαβελη στο 24 ‘ (Βιλανουτςη) οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς προσπαθώντας να ξαναμπούν στο παιχνίδι πριν την λήξη του ημιχρόνου αλλά η αμυντική λειτουργία του Ποσειδώνα δεν επέτρεψε πολλά . Με ένα τετ α τετ του Βασειλιωτη που απέκρουσε εκπληκτικά ο πορτιέρο του Ακουσιλαου έκλεισε το ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά αλλά τα δυο τέρματα του Βασειλιωτη στο 53 και 64 έκαναν το υπόλοιπο του αγώνα τυπική διαδικασία .
Το σκορ έκλεισε ο Βιλανουτση με κοντινό πλασέ μετα άλλοι όμορφη προσπάθεια του Μαντικου που τον έβγαλε μόνο απέναντι στο τέρμα .