“Καθάρισε” άνετα ο Διαγόρας στην Λάρδο

Δύο τέρματα που πέτυχε ο Διαγόρας στο τέλος του ημιχρόνου, ήταν το “κλειδί” της νίκης του γηραιού στην Λάρδου επί του τοπικού Ηρακλή με σκορ 0-3. Οι κυανέρυθροι ήταν καλύτεροι από την αρχή του παιχνιδιού και έκλεισαν στα καρέ της την ομάδα του Παπαδόπουλου. Αφού χάθηκαν ορισμένες ευκαιρίες, οι παίκτες του Τσιβρινή βρήκαν το γκολ στο 40′ με τον Τσαγκάρη που πλάσαρε εύστοχα μετά από μπαλιά του Μαρία. Αυτό δεν ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, αφού στο 42′ ο Καλημέρης έκανε το 0-2 παίρνοντας το ριμπάουντ στην απόκρουση του αντιπάλου γκολκίπερ σε πέναλτι του Μπερνιδάκη. Ο διαιτητής είχε υπόδειξη προηγουμένως σωστά την παράβαση σε χέρι του Παπαδόπουλου μέσα στην περιοχή. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Καλημέρης με πλασέ στην κίνηση μετά από σέντρα του Τσαγκάρη.

Διαιτητής  ο Παπαβασιλείου και βοηθοί οι Διακοφιλιππής,  Ορφανός.

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής Λ.: Καντιμοίρης, Παπαδόπουλος, Καλοπήτας, Καστανίδης, Νίκολι (83’ Καμμάς), Λαγοπάτης (70’ Καφάλας), Παπαϊωάννου, Χαρίτος Ε. (85’ Πάχου), Ταγκάεβ, Ευαγγελίδης Σ., Κοντός

Διαγόρας: Δαρζέντας, Πεταυράκης, Καρπαθάκης, Φωτεινής, Μαριάς, Γεωργιάδης, Παϊζάνος (87’ Βισβίκης), Καλημέρης (72’ Καραγεωργίου), Τσαγκάρης (80’ Τσαγγάρης), Χατζηφούντας, Μπερνιδάκης