“Καθάρισε” ο Παπαχριστοδούλου για την Αναγέννηση Έμπωνας

Χάρις τα δύο τέρματα που σημείωσε ο Μανώλης Παπαχριστοδούλου, η Αναγέννηση Έμπωνας επικράτησε με 2-1 του Ορφέα σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της δεύτερης τοπικής κατηγορίας του νομού μας.

Το παιχνίδι έγινε στο Παραδείσι λόγω τιμωρίας των πρασίνων, ωστόσο παρ’ όλα αυτά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και να σκαρφαλώσουν στον βαθμολογικό πίνακα.

Μετά το “άκαρπο” πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες ανέβασαν στην απόδοση τους στην επανάληψη όπου επιτεύχθηκαν και τα τρία τέρματα της συνάντησης.

Αρχικά ο Παπαχριστοδούλου στο πρώτο λεπτό του β’ μέρους (46′) άνοιξε το σκορ για την Αναγέννηση που μπήκε… φουριόζα στον αγωνιστικό χώρο από τα αποδυτήρια και έτσι έγινε το 1-0.

Η απάντηση των ερυθρόλευκων ήταν άμεση, αφού ο Τσικούρης στο 53′ έφερε το ματς στο 1-1 και έδωσε νέο ενδιαφέρον.

Με τον ρυθμό να είναι πολύ καλός στο δεύτερο 45λεπτο και τους τυπικά γηπεδούχους να παίρνουν και πάλι τα ηνία, ήρθε το 2-1. Σκόρερ και πάλι ο Παπαχριστοδούλου στο 66′ που σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, αφού δεν άλλαξε κάτι μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.