«Καθάρισε» στο ημίχρονο ο Ορφέας

Χάρις τα δύο τέρματα που πέτυχε στο πρώτο μέρος, ο Ορφέας επικράτης με 2-0 των Ιπποτών για την 6η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας, στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων.

Στο 35ο λεπτό ο Στόϊος ανατράπηκε από αντίπαλο μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Από τα 11 βήματα ο Στεργιόπουλος έκανε το 1-0.

Το δεύτερο τέρμα του Ορφέα ήρθε σε κομβικό σημείο (44’) και ουσιαστικά έκοψε τα… φτερά της ομάδας από την Παλιά Πόλη που δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο δεύτερο 45λεπτο.

Σκόρερ ο Λουκίσσας που πλάσαρε εύστοχα τον αντίπαλο πορτιέρο στο τετ α τετ και διαμόρφωσε το τελικό 2-0 των ερυθρολεύκων.

Διαιτησία: Τσοπανάκης, Ορφανός, Τάσσης

Ορφέας: Μαυρουδής, Τσικούρης, Διακοηλίας (79’ Τσιριγώτης), Μπουμπουλάκη, Στόιος, Μανδαλιός (73’ Ντουμάζιος), Κούτσι, Γεωργιάδης (65’ Παπανικολάου), Τσιώμος, Στεργιόπουλος, Λουκίσσας.

Ιππότες: Σαγρής, Μαρίνος, Τραγάκης (50’ Γκίνος), Κουράνι, Φωτάρας, Τζελάι, Ντούσκου, Ταφάνι, Εμίρογλου, Αλιάι (60’ Παγκράτης), Καπουράνι.