Ζωντανά B΄- Γ΄κατηγορία

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα για την 6η αγωνιστική της δεύτερης τοπικής κατηγορίας, αλλά και το “μενού” της Γ΄κατηγορίας. Μείνετε συντονισμένοι στο fmtop.gr και ενημερωθείτε ζωντανά για την εξέλιξη των αγώνων.

Κάζας, Στεφανάκης, Βασίλας

Άγιος Γεώργιος: Στελλάς, Χατζημανώλης, Γερακούδης, Πονιάς, Ντύρος, Σακελλάρης, Μουστακέλης, Κοντόγιαννος, Παρδαλού, Χατζηνικόλας, Ντύρος

Διγενής: Μανωλάγκας, Διακανθός, Κατσαμακης, Ζαχαριάς, Μάνο, Κυπριώτης, Θαρρενός, Γεωργαλλίδης Δ., Καραγιάννης, Παπαθανασίου, Γκρίζης

2′ Πλασέ του Γεωργαλλίδη Δ. μέσα απο την περιοχή, ο Στέλλας απομάκρυνε σωτηρία με τα πόδια σε κόρνερ

5′ Σουτ του Γεωργαλλίδη Δ. η μπάλα κοντραρε σε αμυντικούς και σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι

7′ Σέντρα του Θαρρενού από τα δεξιά, ο Γκρίζης έπιασε το μονοκόμματο σουτ και η μπάλα απομακρύνθηκε απο το οριζόντιο δοκάρι

18′ Εκτέλεση φάουλ απο τα δεξια, η μπάλα πέρασε απ ολους και με ψηλοκρεμαστη κεφάλια ο Καραγιάννης έκανε το 0-1

20′ Ανατροπή του Κοντόγιαννου μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα και απο τα έντεκα βήματα ο Ντύρος ισοφάρισε σε 1-1

45′ Διαγώνιο σουτ του Μουστακέλλη, ο Μανωλάγκας έπεσε στην δεξια του γωνία και απομάκρυνε δύσκολα

56′ Δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ από τον Μανωλάγκα στο απ ευθείας χτύπημα φάουλ του Χατζηνικόλα

57′ Κόρνερ από τον Χατζηνικόλα, ο Χατζησταμάτης κέρδισε την κεφάλια και η δεύτερη κεφάλια του Ντύρου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

60′ Μετά απο υπόδειξη του β’ βοηθού Βασίλα, ο διατητής έβγαλε την απ ευθείας κόκκινη κάρτα στόν Σακελλάρη μετα απο αψιμαχία που είχε με αντίπαλο και έτσι οι γηπεδούχοι συνεχίζουν με δέκα ποδοσφαιριστές

66′ Γύρισμα του Γκρίζη απο τα δεξια, ο Καραγιάννης έκανε την πάσα στον Παπαθανασιου που απο κοντά έκανε το 1-2. Έντονες διαμαρτυρίες απο τους γηπεδούχους για οφ σαιντ  σε διαιτητή και τον επόπτη Βασίλα

74′ Απ ευθείας χτύπημα φάουλ του Γεωργαλλίδη Δ., ο Στελλάς απόκρουσε και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι για να απομακρυνθει στην συνέχεια απο τους αμυντικούς

77′ Κάθετη μπαλιά του Καραγιάννη στον Γκρίζη που πρόλαβε την εξοδο του Στελλά και με πλασέ έγραψε το 1-3

88′ Ο Γκρίζης βγήκε σε θέση τετ α τετ και αφού πέρασε τον Στελλά σε κενή εστία έκανε το 1-4

Γήπεδο Αγίου Σουλά (15.15): Ευκλής- Ροδιακός  5-2 Tελικό