Οι “τοξοβόλοι” είναι εδώ!

Αφήνοντας πίσω την ήττα από τον Ηλυσιακό και παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο σε μεγάλο διάστημα του παιχνιδιού, ο Ιάλυσος άλωσε τον Άλιμο και επικράτησε με 2-3 των Τράχωνων για την 12η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος). Δείτε φωτογραφικό υλικό από το παιχνίδι πατώντας ΕΔΩ.

Οι τοξοβόλοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και με το τέρμα του Αθανασίου στο 31ο λεπτό μπήκαν μπροστά στο σκορ. Η άμεση απάντηση των γηπεδούχων στο 37′ διαμόρφωσαν το 1-1 του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι Τράχωνες ξεκίνησαν πιο δυνατά, αλλά όσο περνούσε η ώρα ο Ιάλυσος ισορροπούσε. Η είσοδος του Μαθιού στο 73′ αποδείχτηκε καθοριστική, αφού ο έμπειρος επιθετικός ένα λεπτό μετά έκανε το 1-2.

Η αποβολή στο 75′ του Καραγιάννη άφησε τους γηπεδούχους με δέκα παίκτες και ο Ιάλυσος κλείδωσε το τρίποντο στο 90′ με τον Λύρα, αν και στις καθυστερήσεις οι Τράχωνες διαμόρφωσαν το τελικό 2-3 στον Άλιμο.

Το φιλμ του αγώνα:

9′ Τετ α τετ βρέθηκε ο Σπάρταλης, αλλά το πλασέ του έφυγε άουτ

Μετά από μισή ώρα αγώνα, οι πρωταθλητές του νομού μας στέκονται πάρα πολύ καλά στο παιχνίδι. Δεν απειλούνται καθόλου, ενώ αν είναι πιο προσεκτικοί στην τελική πάσα, μπορούν να κάνουν την ζημιά.

31′ Γκοοοολ!!! Μετά από κόρνερ του Κοιλιάρα, ο Φυλακούρης έστρωσε την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Αθανασίου από κοντά έγραψε το 0-1 για τον Ιάλυσο

37′ Γκολ για τον Άλιμο. Κόρνερ του Γοργάκη, κεφαλιά του Καζαντζής και η μπάλα αφού βρήκε σε σώματα, κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1

Ημίχρονο

Καλύτερα έχουν μπει οι γηπεδούχοι στο β” μέρος

61′ Σωτήρια προβολή από τον Αθανασίου στο σουτ του Σάμιου, η μπάλα κατέληξε κόρνερ

74′ Γκοοοολ!!! Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ο Παναγιώτης Μαθιός βρίσκει δίχτυα. Μετά την εκτέλεση κόρνερ, οι Σπάρταλης και Λύρας έπαιξαν το 1-2. Ο δεύτερης γύρισε την μπάλα στην περιοχή και ο Μαθιός με πλασέ έγραψε το 1-2

75′ Με δέκα παίκτες συνεχίζουν οι Τράχωνες, καθώς ο Καραγιάννης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για εξύβριση

90′ Γκοοοολ!!! Μπαλιά του Κοιλιάρα στον Λύρα που ξεπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και πλάσαρε εύστοχα για το 1-3

92′ Γκολ για τον Άλιμο. Μετά από λάθος του Φυλακούρη, ο Σαμιώτης έκανε το σουτ το οποίο απέκρουσε ο Χειμωνέττος, αλλά στην επαναφορά ο Πετούσης μείωσε σε 2-3