Συνεχίζει ΑΕΡΑτος!

Απτόητος συνεχίζει την πορεία του στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries ο ΑΕΡΑ. Οι Αφαντενοί για την 16η αγωνιστική επικράτησαν με 5-0 του Ανταγόρα και βρίσκονται στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Καλύτερος καθ’ όλη την διάρκεια του ματς ο ΑΕΡΑ προηγήθηκε με 1-0 στο 30′ με το πλασέ του Μασάδο μέσα από την περιοχή, ενώ πριν… βγει το ημίχρονο, ο Τομάζος με σουτ από μακρινή απόσταση έγραψε το 2-0.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Χοσάδα είχε βάλει το νερό στ’ αυλάκι και στο 68′ ο Ευαγγελίδης βρήκε δίχτυα για το 3-0, προτού ξαναχτυπήσει ο ίδιος στο 75ο λεπτό με πλασέ για το 4-0. Με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 85′ ο Τομάζος διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Διαιτησία: Τσοπανάλης, Κόκκαλης, Βασιλείου

ΑΕΡΑ: Καλανδράνης, Μαλλιάκας, Ροκάι, Καψαλάκης, Κατσαρής, Επιφάνης (72′ Λαουδίκος), Κασιώτης (79′ Καραγιάννης), Ευαγγελίδης, Μασάδο, Καντιμοίρης (68′ Πλύγκος), Τομάζος

Aνταγόρας: Κονταντώνης, Ζώης, Μουτσομπέγκα, Σιμεόνοφ, Μακρής, Λαζαρίδης, Τσιφτσίδης, Ζιώγος (82′ Δασκαλάκης), Ντέλιος (79′ Γούμπιος), Σχουλλής, Αρκούδας