Τριπλή… ροπαλιά παραμονής από τον Ηρακλή Μαριτσών

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ηρακλής στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Μαριτσών ενάντια στην ΑΕ Λέρου για την 18η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries. Οι πράσινοι επικράτησαν με 3-0 και απομακρύνθηκαν κι άλλο από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο μεγαλύτερη διάστημα του παιχνιδιού, άνοιξαν το σκορ στο 30′ με τον Βασιλώττο και το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι πράσινοι σημείωσαν άλλα δύο τέρματα. Από την μπαλιά του Μπιλιά στο 50′, ο Καρίκης πλάσαρε εύστοχα και έκανε το 2-0, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με σουτ ο Κώτσος στο 74ο λεπτό της συνάντησης.

Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Μαυρουδής, Κασιώτης

Ηρακλής: Κοσμάς (90′ Αναγνώστου), Καρίκης Γ.Σ., Λορέντζος, Παπακωνσταντής Κ., Λεννιού, Τσούφιος, Μπιλιάς, Στεφανάκης (85′ Φελεσάκης), Βασιλώττος, Καρίκης Γ., Παπακωνσταντής Α. (70′ Κώτσος)

Λέρος: Χαλκίδης, Κάτσης, Ακογλάνης, Καρπάθιος, Δεληγιώργης (80′ Ζαφειρόπουλος), Ηλίας, Τσάτσος, Μεραμπελιώτης (70′ Καρνέσης), Πέρος, Καράγκιολης, Φουντής