Νίκη- ανάσα και… προσπέρασμα για Δαμάγητο

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή στην κατηγορία πέτυχε ο Δαμάγητος για την 9η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας. Στα πλαίσια του β’ ομίλου η ομάδα της Θολού επικράτησε με 3-2 του Ροδιακού και την προσπέρασε στον βαθμολογικό πίνακα.

Στο 23’ ο Κυριακίδης έκανε την σέντρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αφού η μπάλα κόντραρε στον Τσάρα και έτσι έγινε το 1-0 του πρώτου μέρους.

Νέο γκολ από τον Κυριακίδη στο 53ο λεπτό έκανε το 2-0, προτού ο Ροδιακός με το πέναλτι του Μάκρα μειώσει σε 2-1, παρότι αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 78’ λόγω αποβολής του Τσάρα για εξύβριση.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Πάσαλης με σουτ έξω από την περιοχή στο 90ο λεπτό της συνάντησης.

Διαιτησία: Ράδος, Παπαγιαννίδης, Βούλγαρη

Δαμάγητος: Στεργενάκης, Μπιλλιάς, Μεγαλούδης (55 Σύλλας), Συρράκος, Καραγιάννης, Πανταζόπουλος, Κυριακίδης (82’ Πασσάλης), Αρφαράς, Τόμσον, Γρηγοριάδης, Ατσίδης (80’ Καλοπετρής).

Ροδιακός: Κνιφάτι, Τσάρας, Μάκρας (90’ Ζαμαντάκης), Τσακίρης, Καλογερόπουλος, Γαλουζής, Μάχλης, Κλάψης, Κολοβός (30’ Αντωνιάδης), Σπανός, Πουλλής (80’ Μαρκόπουλος).