Άγιος Λουκάς… τριών αστέρων

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Άγιος Λουκάς για την 9η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας (α’ όμιλος). Οι Αφαντενοί επικράτησαν με 3-0 του Πολύστρατου στο γήπεδο Αφάντου και ξέφυγαν από την επικίνδυνη ζώνη.

Παρότι οι Λαερμενοί ήταν αυτοί που απείλησαν σε αρκετές περιπτώσεις την εστία του Κιόττου στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Κανέλλο στο 25′ που έγραψε το 1-0.

Η ψυχολογία πέρασε με το μέρος των Αφαντενών που στην επανάληψη πέτυχε άλλα δύο τέρματα και καθάρισε τη νίκη. Το 2-0 έγινε στο 78ο λεπτό ο Κοσμάς και στο 90′ ο Μπακίρης διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτησία: Χαρισμανίδης, Στεφανάκης, Τάσης

Άγιος Λουκάς: Κιόττου, Μοσχιδιού, Μακρυδημήτρης, Μόσχου, Καλογήρου, Νικολής(68΄Κυριαζής), Κανέλλος, Μπάλλας (90′ Πέρος), Κοσμάς, Διακίδης, Λαουδίκος (85′ Μπακίρης)

Πολύστρατος: Δημητρίου, Αναστασιάδης, Πατούνας, Χατζηκαλημέρης, Πόλος, Μπακαρής, Χωρίτης, Γιώργου (79′ Ματοχιτάϊ), Καραγιάννης, Χατζημιχαήλ, Λυκοπάντης (26΄λ. τρ. Πανούσης, 65΄λ. τρ. Κοιλιάς)