Ανατροπή… ελπίδας τίτλου για Κύπρο στην Αρχίπολη

Στο -6 από την κορυφή του α’ ομίλου έμεινε η Κύπρος που επικράτησε 1-2 με ανατροπή μέσα στην Αρχίπολη επί του τοπικού Εθνικού στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας.

Δυνατά μπήκαν οι γηπεδούχοι στο ματς και κατάφεραν στο 17′ να κάνουν το 1-0 με το πλασέ του Βαρέλη μέσα από την περιοχή.

Ανέβασε στροφές στην συνέχεια η Κύπρος που απείλησε την εστία του Καρπαθάκη και στο 25′ ήρθε η ισοφάριση με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Νίκα.

Πριν το ημίχρονο έγινε η ανατροπή από τον Αγγελάκη που “νίκησε” με δυνατό σουτ τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 40ο λεπτό και διαμόρφωσε το 1-2 που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτησία: Κυρίτσης, Σταυρούλιας, Σάββενας

Εθνικός: Καρπαθάκης, Μπαρμπαντώνης, Θυριάκης, Αλευρόπουλος, Λυριστής, Χατζηνικόλας(74΄Κουφός), Μποσινας, Μαυριός, Παπανθύμου, Κρεκούκιας, Βαρέλης

Κύπρος: Πεστλίκης, Παναγιώτου, Τσίρκος, Τόσκα, Μάχλης, Αλαφάκης, Κιάρρι (64΄λ.τρ.Τσακμακίδης),Αγγελάκης, Νίκας(71΄Καραμπάτζος), Χατζηκωσταντής, Γκλάβας (88΄Καρτάλης)