Άγιος Γεώργιος- Ποσειδών Καρπάθου 0-2 (Ζωντανά) ΤΕΛΙΚΟ

Για την 11η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Β’ κατηγορίας, ο πρωτοπόρος Ποσειδώνας φιλοξενείται στο γήπεδο Μαλώνας απο τον Άγιο Γεώργιο και το fmtop.gr σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του ματς.

Αναλυτικά:

Γήπεδο Μαλώνας (12.30): Άγιος Γεώργιος- Ποσειδών Καρπάθου 0-2 Τελικό

7′ Σέντρα Τσιαβέλη απο τα δεξιά, κεφαλιά του Βιλανούτσι που δεν ανησύχησε τον Στέλλα

Χωρίς ρυθμό το ματς, με… πρωταγωνιστή τον ισχυρό άνεμο και το τσουχτερό κρύο

12′ Μπλόκαρε ο Γαλάνης το δυνατό σουτ του Σκυλλαράκη έξω απο την περιοχή

13′ Φάση διαρκείας μπροστά απο την εστία του Ποσειδώνα. Το σουτ του Γεωργά κόντραρε, η μπαλα στρώθηκε στον Κοστόφ το πλασέ του οποίου απόκρουσε ο Γαλάνης. Εν συνεχεία ο Ντύρος αουταρε και η μπαλα κατέληξε κόρνερ, έπειτα απο κόντρα σε αμυντικό

15′ Σέντρα του Ντύρου απο τα δεξιά, ο Χατζηνικόλας ολομόναχος δεν έκανε καλό τελείωμα και η μπάλα έφυγε άουτ

18′ Απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σκυλλαράκη, απομάκρυνε με γροθιές ο αντίπαλος τερματοφύλακας

Πέρασε το δεκάλεπτο πίεσης των γηπεδούχων και οι Καρπάθιοι προσπαθούν να ισορροπήσουν το ματς

40′ Δυνατό σουτ του Σκυλλαράκη από τα δεξιά, δύσκολα με το ενα χέρι απομάκρυνε ο Γαλάνης

Ημίχρονο. Κυρίαρχος στο πρώτο μέρος ο Άγιος Γεώργιος που είχε σύμμαχο τον αέρα, ωστόσο δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ ενάντια στον εκπληκτικό Γαλάνη. Με αντεπιθέσεις προσπάθησαν οι Καρπάθιοι, αλλά δεν έκαναν αισθητή την παρουσία τους επιθετικά στο πρώτο 45λεπτο.

49′ Σέντρα του Καζιλιέρη από τα αριστερά, ο Βασιλειώτης με κεφαλιά-ψαράκι έκανε το 0-1

52′ Σέντρα του Χατζηνικόλα απο τα αριστερά, ο Κολιού με προβολή έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

58′ Σουτ του Μαντινάου εξω απο την περιοχή, η μπάλα κατέληξε στην δεξιά γωνία του Στέλλα για το 0-2

70′ Σέντρα του Καζιλιέρη, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά με τον αέρα και κατέληξε δίπλα απο το αριστερό δοκάρι

Τα δύο γρήγορα τέρματα του Ποσειδώνα, έδιωξαν το άγχος των πρωτοπόρων και ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά.