Αστεράτος ο Διαγόρας

Άλλος είχε το όνομα και άλλος την… χάρη σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο. Για την 21η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας ο Διαγόρας επικράτησε με 4-0 του Αστέρας Μασσάρων.

Το παιχνίδι ήταν μονόλογος των γηπεδούχων που πίεσαν απο νωρ8ς για το γκολ.

Μια λάθος εκτίμηση του Τόππου στο 18′ έδωσε την ευκαιρία στον Χατζηφούντα να κάνει το 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο γηραιός σκόραρε δύο φορες και τελείωσε ουσιαστικά το παιχνίδι.

Στο 53′ μετα απο απόκρουση του Τόππου στο σουτ του Χατζηφούντα, ο Μπερνιδάκης έκανε το 2-0.

Ενα λεπτό αργότερα (54′) με πλασέ μέσα απο την περιοχή έκανε το 3-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Κιοσέογλου στο 65ο λεπτό με πέναλτι, μετα απο παράβαση που σφυρίχθηκε για χέρι του Πατσιαούρα μέσα στην περιοχή.

Διαιτησία: Παπαβασιλείου, Σπάρταλης, Τσέτσος

Διαγόρας: Δαρζέντας, Χατζηπέτρος, Καραγεωργίου (68’ Μπάρδης), Κιοσέογλου, Χατζηφούντας, Μπερνιδάκης, Γεωργιάδης, Μαριάς, Τσαγκάρης (77’ Κιουλτζής), Καρπαθάκης (72’ λ.τ. Γκινής), Πεταυράκης

Αστέρας: Τόππος, Χατζημανώλης (29’ λ.τ. Κρητικός), Μπάρτζος, Διονυσακόπουλος (61’ Α. Νικήτας), Κιλασίν, Φωτάρας, Στ. Νικήτας (76’ Χατζημανώλης), Μίρτσεβ, Λούπος, Ελ. Πλαγγέντης, Πατσιαούρας