Στην Κρεμαστή η μπίλια… έκατσε στο “Χ”

Ωραίο ανοιχτό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο Κρεμαστής για την 21η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries, όπου Φοίβος και Διαγόρας Βαρίου έμειναν στο 1-1 και πήραν από έναν βαθμό.

Πιο κινητικός ο Φοίβος στο πρώτο μέρος, άνοιξε το σκορ και διαφύλλαξε το υπέρ του αποτέλεσμα μέχρι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι Βατενοί έφεραν το ματς στα ίσα και το τελευταίο τέταρτο του αγώνα είχε τις προϋποθέσεις και για άλλα γκολ, ωστόσο κανείς δεν το πέτυχε και η μπίλια… έκατσε στο Χ.

10′ Ελάχιστα δίπλα απο τα δοκάρια η εκτέλεση φάουλ του Ζουρούδη

12′ Παράλληλη σέντρα του Μαρίνου στον Γιαννακόπουλο που πλάσαρε άουτ

25′ Δυνατό σουτ του Ζουρούδη, απομάκρυνε σε κόρνερ ο Ζωγράφος

31′ Βρήκε χώρο μέσα σην περιοχή ο Ζουρούδης και με σουτ έγραψε το 1-0

35′ Αφού πέρασε τον Ψωμιάδη, ο Χαρτοφύλλης βρέθηκε σε πλάγια θέση και με ψηλοκρεμαστά πλασέ έστειλε την μπάλα άουτ

6′ Σωτήρια επέμβαση του Ζωγράφου στο πλασέ του Κουδούνη

75′ Σέντρα του Μαρίνου απο τα αροστερά και ο Παπασταμάτης με κοντινή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1

85′ Μετά απο βαθιά μπαλιά απο την άμυνα των Βατενών, ο Χαρτοφύλλης έκανε το πλασέ πάνω στην έξοδο του Ψωμιάδη και η μπάλα έφυγε άουτ

87′ Διαγώνιο σουτ του Δανά η μπάλα ελάχιστα άουτ

90′ Μεγάλη απόκρουση του Ψωμιάδη στο σουτ του Χαρτοφύλλη

Διαιτησία: Γιαννούλας, Κόκκαλης, Ορφανός

Συνθέσεις;

Φοίβος: Ψωμιάδης, Ντόστι, Φελεγκάκης, Μήτρου (46′ Σαλαμαστράκης), Τσουκαλάς (80΄Παλάζης), Ορφανίδης, Ζουρούδης, Δράκος, Δανάς, Κουδούνης (70′ λ.τρ. Τζεμαλάϊ), Αργέντης

Διαγόρας Β.: Ζωγράφος, Ζερβός, Πιτσουρδάκης, Αδάμος, Ζωάννου (52′ Κουρέλης), Γιαννακόπουλος, Μικκιού (66′ Θεοδώρου), Παπασταμάτης, Παπουρδάνος (85′ Καραγιαννης), Χαρτοφύλης, Μοσχής