Αστέρας Μασσάρων- ΠΑΟΚ Κω 2-1 (Ζωντανά) Τελικό

Πρώτος χρονικά προημητελικός του κυπέλλου Δωδεκανήσου “Αυγουστίνος” σήμερα στα Μάσσαρι ανάμεσα στον τοπικό Αστέρα και τον ΠΑΟΚ Κω.

Αστέρας Μασσάρων- ΠΑΟΚ Κω 2-1 Παράταση (Ζωντανά) Τελικό

Πρώτος χρονικά προημητελικός του κυπέλλου Δωδεκανήσου «Αυγουστίνος» σήμερα στα Μάσσαρι ανάμεσα στον τοπικό Αστέρα και τον ΠΑΟΚ Κω.

Τρίτη (12.45):

Γήπεδο Μασσάρων: Αστέρας Μ.- ΠΑΟΚ 2-1  Τελικό

13′ Μαρκάρισμα του Σώτου στον Μίρτσεφ μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε σωστα την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Χαλίλ Κιλασίν και έστειλε την μπάλα άουτ

17′ Μπαλιά του Μίρτσεφ στον Πατσιαούρα που τροφοδότησε τον Γιώργο Πλαγγέτη μέσα στην περιοχή και ο τελευταίος απέναντι από τον τερματοφύλακα πλάσαρε σωστά για το 1-0

24′ Σουτ του Λευτέρη Πλαγγέτη έξω απο την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι

30′ Μακρινό ξαφνικό σουτ του Μικέ Ξυπολιτά, απόκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ ο Τόππος

36′ Μπαλιά του Μακαράνα στον Μικέ Ξυπολιτά που λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή ανατράπηκε απο τον Φωτάρα και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα ως τελευταίος παίκτης. Με δέκα παίκτες ο Αστέρας

38′ Απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουβαρά, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Τόππος

41′ Εκτέλεση φάουλ του Μέτια απο τα αριστερά, κεφάλια λίγο άουτ απο τον Κουβαρά

Ημίχρονο

55′ Σέντρα του Μίρτσεφ απο τα αριστερά, ο Λούπος έκανε το γυριστο στην κίνηση και έστειλε την μπάλα πάνω απο τα δοκάρια

63′ Σωτήρια επέμβαση του Τύρα στο σουτ του Πατσιαούρα μέσα απο την περιοχή

78′ Μετά απο απομάκρυνση της άμυνας του Αστέρα, ο Μικές Ξυπολιτάς έκανε το σουτ και η μπάλα έφυγε λίγο πανω απο το οριζόντιο δοκάρι

83′ Μπαλιά του Στέφανου Νικήτα, ο Αλέξανδρος Νικήτας έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ και η μπάλα έφυγε δίπλα απο το δεξί δοκάρι

85′ Καλό σουτ του Τσιμιτσέλη, η μπάλα άουτ

90+1′ Ολομόναχος ο Μίρτσεφ πλάσαρε πανω στον Τύρα

90+4′ Σουτ του Μικέ Ξυπολιτά έξω απο την περιοχή, η μπάλα στο δεξι παραθυράκι του Τόππου παρα την προσπαθεια του να απομακρύνει. 1-1

Παράταση

93′ ακυρωθεν γκολ του Γιώργου Ξυπολιτά έπειτα απο έγκαιρη υπόδειξη οφ Σαιντ του βοηθού

109′ Κεφάλια πάσα του Γ. Πλαγγέτη στον Μίρτσεφ που καθυστέρησε να σουτάρει και κοπηκε τελευταία στιγμη απο τον Καματερό

112′ Καλό μακρινό σουτ του Σαλτσίδη, η μπάλα λίγο πανω απο το οριζόντιο

113′ Νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Μίρτσεφ που βρέθηκε απέναντι απο τον Τυρά και σούταρε άουτ

117′ Σέντρα του Λευτέρη Πλαγγέτη απο τα δεξια, ηκεφαλια του Κιλασίν Χ. βρήκε σε αμυντικό χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Στέφανος Νικήτας με σου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1

Αστέρας: Τόππος, Κιλασίν Χ., Φωτάρας, Λούπος (80′ Κιλασιν Ε., 110′ λ. τρ. Κρητικός)), Νικήτας Στ., Χατζημανώλης, Διονυσιακόπουλος, Πλαγγέτης Ελ., Πλαγγγέτης Γ., Μίρτσεφ, Πατσιαούρας (80′ Νικήτας Αλ.)

ΠΑΟΚ: Τυράς, Καματερός, Κουβαράς, Κατσιούλης (75′ Χοντρομπίλιας), Μακαράνα, Ξυπολιτάς Μ., Ξυπολιτάς Γ., Ευσταθιάδης, Μετία, Σώτος (57′ Τσιμιτσέλης), Σαλτσίδης