Παραμένει ψηλά με νέα νίκη ο Ευκλής

Ακόμα μια νίκη πανυγήρισε ο Ευκλής που επικράτησε με 2-1 της Ασπίδας Σαλάκου στο γήπεδο Αγίου Σουλά και παραμένει κοντά στην κορυφή.

Μπήκαν δυνατά οι γηπεδούχοι και στο 10′ έκαναν το 1-0 με τον Μήτρου.

Ισορροπήσε η Ασπίδα και απείλησε με τον Παπαγεωργίου στο 20′ και το σουτ του Ντερομενάη στο 25′ όπου η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι κιτρινομαυροι ισοφάρισαν σε 1-1 με την κεφαλιά του Παστού στο 50ο λεπτό.

Γρήγορη ήταν η απάντηση του Ευκλή που με το δεύτερο προσωπικό τέρμα από τον Μήτρου πήρε προβάδισμα με 2-1.

Το σκορ αυτό έμεινε μέχρι το φινάλε, αφού ο Γεωργαντάς στο 70′ είχε σουτ στο δοκάρι.

Διαιτησία Καραγιάννης, Αναστασοπούλου, Τσιβίτης

Ευκλής: Σαμολαδάς, Μαντικός, Κρομμύδας, Μπερετούλης, Μήτρου, Λαπάκης, Παυλίδης, Κορκίδας, Σχοινάκης, Σφυράκης, Θάνος(46΄ Γεωργαντάς Κ.)

Ασπίδα: Αξιώτης, Βογιατζής, Καρασάββας, Στούρης, Κρητικός, Παστός, Ρούφας(64΄Καραμολέγκος), Σαράντης, Παπαγεωργίου(62΄ Βολιτάκης), Ντερομενάης(75΄ λ.τ. Σακελλάρης), Κοκκάρης