Η Δόξα πέρασε από τ’ Απόλλωνα και βύθισε τον Απόλλωνα

Διπλό για την Δίξα Ψίνθου μέσα στ’ Απόλλωνα επι του τοπικού Απόλλωνα με σκορ 0-1. Απομακρύνθηκαν κι αλλο απο την επικίνδυνη ζώνη οι βυσσινί, ενω οι κυανόλευκοι βρίσκονται πλεον κάτω απ αυτήν.

Καλύτερα μπήκαν οι γηπεδούχοι στον αγωνιστικό χώρο, αλλά σταδιακά ισορροπησαν οι Ψινθενοί και το πρωτο 45λεπτο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα.

Στην επανάληψη καλυτερα πατούσαν οι βυσσινί, ωστόσο οι Απολλωνιατες απείλησαν πρωτοι με το απ ευθείας χτύπημα φάουλ του Λαθούτη στο 65′ όπου η μπάλα έφυγε λίγο αουτ.

Απάντηση με γκολ για την Δόξα σύο 74′. Απο μπαλιά του Τσούλου, ο Λυριστής Θ. έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 80′ ο Ηλίας αποκτούσε το τετ α τετ του Λολακη και το τρίποντο κατέληξε στην Δόξα και… βύθισε τον Απόλλωνα σ’ ενα ματς που είχε ενταση μετα το τέλος του.

Διαιτησία:Παπαγιαννίδης, Μπερδεμπές, Βλάχος

Απολλων: Μενίκος, Μπαϊράμης, Χατζηκυριάκος, Σκούμπρος, Μακαρούνας Μ., Ισκάς (70΄λ.τ. Γεωργαλής), Κυριακάκης (35΄Γιαννακόπουλος), Λολάκης, Λαθούρης, Παπαχριστοδούλου, Τσαγγάρης (75΄Γεωργίου)

Δόξα: Ηλίας, Κωστομοίρης Γ., (20΄λ.τ. Τσακίρης), Ορφανός Δ., Ορφανός Χ., Ορφανός Β., Λυριστής Μ., Λυριστής Θ.(80΄Μπαρμπαντώνης Χ.), Τσοπάνογλου, Στελλάς Μ., Μπαρμπαντώνης Ι., Κυριαζής (65΄Τσούλος)