Πήρε… σβηστά αυτό που ήθελε ο Αστέρας

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης και πετυχαίνοντας ενα πολύ γρήγορο τέρμα, ο Αστέρας επικράτησε με 1-0 του Ανταγόρα στο γήπεδο Μασσάρων σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 20η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας BlueStarFerries.

Οι Μασσαρενοί που έλεγχαν το ματς στην μεγαλύτερη διαρκεια του, “πάτησαν” πάνω στο γρήγορο προβάδισμα τους και το διατήρησαν μέχρι το φιναλε.

Απο την μεριά τους οι πράσινοι πάλεψαν μέχρι το τέλος για να πάρουν ενα θετικό αποτέλεσμα, αλλά πέρα κάποια μακρινά σουτ, δεν κατάφεραν να κανουν αισθητή την παρουσία τους προς την αντίπαλη εστία.

Φάσεις και Γκολ:

3′ Απ ευθείας χτύπημα φάουλ απο τον Μουκομπέγκα, απομάκρυνε στην δεξια του γωνία ο Τόππος

6′ Με σουτ μέσα απο την περιοχή, ο Χατζημανώλης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι

12′ Εκτέλεση φάουλ του Χατζημανώλη απο τα δεξιά, ο Χαλίλ Κιλασίν με κεφάλια έγραψε το 1-0

17′ Με διπλή προσπάθεια ο Μεξι μπλόκαρε την κεφαλιά του Γ. Πλαγγέτη

30′ Φοβερή ατομική προσπάθεια του Λευτέρη Πλαγγέτη απο τα δεξιά που μπήκε στην περιοχή και με σουτ ανάγκασε τον αντίπαλο γκολκίπερ σε απόκρουση με τα πόδια

33′ Μετά απο βαθιά μπαλιά του Κατσαμούνδη, ο Αρκούδας απεναντι απο τον τερματοφύλακα καθυστέρησε να πλασαρει και απομάκρυνε η άμυνα του Αστέρα

45′ Απομάκρυνε με τα ακροδάχτυλα ο Τόππος το μακρινό σουτ απο τον Μουκομπέγκα

58′ Διαγώνιο σουτ απο τον Σχουλλή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

59′ Σουτ του Μαρίνου εξω απο την περιοχή, η μπάλα δίπλα απο το αριστερό δοκάρι

61′ Νεο σουτ απο τον Σχουλλή, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Τόππος

70′ Κάθετη του Πατσιαούρα στον Διονυσιακόπουλο που έκανε το σουτ πανω στον Μεξι

80′ Ατομική προσπαθεια του Μπαϊρακταρη απο τα δεξιά, έκανε το γύρισμα και ο Μεξι σταμάτησε το σουτ του Αλιάϊ απο το ύψος του β’ δοκαριού

82′ Κάθετη μπαλιά του Λευτέρη Πλαγγέτη στον Αλιάϊ που βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, αλλά το τελείωμα του ήταν τελείως άστοχο

Διαιτησία: Αντωνάς, Μαυρουδής, Μπερδεμπές

Αστέρας: Τόππος, Μπάρτζος, Χατζημανώλης, Διονυσιακόπουλος, Κιλασίν Χ., Κιλασίν Ε. (20′ λ. τρ. Φωτάρας), Μπαϊρακτάρης, Νικήτας, Πλαγγέτης Γ. (62′ Αλιάϊ), Πλαγγέτης Ελ., Πατσιαούρας

Ανταγόρας: Μεξι, Ζώης, Μπάση, Μουκομπέγκα, Μαρίνος, Κατσαμούνδης, Κούρζης, Τζώρτζης (42′ Μακρής), Σαμαράς (68′ Γκουμπιός), Σχουλλής, Αρκούδας (56′ Λαζαρίδης)