Νίκη με ανατροπή του Ορφέα στο “αντίο” του Μιχαηλίδη

Στο τελευταίο ματς οπου ο Άρης Μιχαηλίδης κάθισε στον παγκο του Ορφέα, η ομάδα του επικράτησε με 3-1 στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων για τον α’ όμιλο της Β’ κατηγορίας.

Στο 40′ ο Χρυσοχόος έκανε το 0-1 για την Αναγέννηση, αλλά η ισοφάριση στο 44′ με τον ίδιο τρόπο απο τον Κούτσι για το 1-1 ηταν το “κλειδί” για την ανατροπή των γηπεδούχων.

Ο Διακοηλίας είχε δοκάρι στο 60′ και δέκα λεπτά μετά (70′) ο Παπανικολαου εκανε το 2-1.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε με πλασέ ο Στεργιόπουλος στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στα τελευταια λεπτα ο Χριστοδούλου χτύπησε αντίπαλο και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Διαιτησία: Κάζας, Μοσχάτος, Διακοφιλιππής

Ορφέας: Αντάλης, Κλημαντής Κ. (73’ Κλημαντής Γ.), Διακοηλίας, Λουκίσσας, Μπουμπουλάκης, Μόσχου, Τσικούρης, Κούτσι, Στεργιόπουλος, Γεωργιάδης (82’ Τριανταφύλλου), Παπανικολάου (86’ Μαρκόπουλος)

Αναγέννηση: Φλοσκάκης Π.Ε., Τσουκαλάς, Σιφωνιός, Κενενούνης, Χριστοδούλου, Χρυσοχός, Κωνσταντάκης, Χατζηνικόλας, Γιασιράνης, Φλοσκάκης Π.Ν. (73’ Χατζηγιαννάκης), Κρητικός