Ανατροπή με “χρυσές” αλλαγές για τον Ευκλή

Η είσοδος των Λενιού και Μπερετούλη στο δεύτερο ημίχρονο έκανε την διάφορα για τον Ευκλή στο ματς κόντρα στον Άγιο Γεώργιο και οι πράσινοι κατάφεραν να κανουν την ανατροπή και με τη νίκη 2-1 παρέμειναν στο κυνήγι της κορυφής.

Επηρεασμένοι απο την ήττα σοκ στο προηγούμενο παιχνιδι στην Απολακκιά, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ και στο σημερινό ματς.

Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν στο 18′ με το εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Χατζηνικολού.

Μάλιστα θα μπορούσαν να είχαν διευρύνει το προβάδισμα τους, αλλά ήταν άστοχοι στην τελική προσπάθεια.

Άλλαξαν οι ρόλοι στην επανάληψη, καθώς ο Λενιού έδωσε πνοή στην ομάδα του και στο 60′ με γυριστό σουτ ισοφαρισε σε 1-1.

Νωρίτερα (53′) ο Μήτρου είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ η ανατροπή έγινε στο 70′ με τον Μπερετούλη. Δεύτερο δοκάρι είχε ο Ευκλής στο 90′ με τον Γεωργαντά.

Διαιτησία: Ράδος, Βασιλείου, Γεωργάς

Ευκλής: Σαμολαδάς, Μαντικός, Κρομύδας Γ., Μήτρου (88′ Θάνος), Παυλίδης (46′ Μπερετούλης), Κορκίδας, Σχοινάκης, Σφυράκης, Γεωργαντάς, Κρομύδας Γ.(46′ Λενιού), Αγγελής

Άγιος Γεώργιος: Στελλάς, Τσακίρης, Ντύρος Π., Παρδαλού (68′ Πονιάς), Γερακούδης, Χατζηνικολού, Χατζηνικόλας, Κολιού (80′ Κοστόφ), Ντύρος Σ., Χατζημανώλης, Σκυλλαράκης Σ.(46′ λ. τρ. Πευκιανάκης)