Ξέσπασε με σπάνιο fair play ο Διαγόρας

Εύκολο μεσημέρι είχε ο Διαγόρας που επικράτησε άνετα με 6-0 του Καλυμνιακού στο γήπεδο Κοσκινού, ξεσπώντας μετά τον χαμένο τελικό, αλλά παράλληλα εφαρμόζοντας σπάνιο fair play.

Οι Καλύμνιοι έφτασαν στο νησί μας με εννέα παίκτες και ο γηραιός αποφάσισε στο δεύτερο ημίχρονο να αγωνιστεί με τον ίδιο αριθμό παικτών.

Το παιχνίδι ηταν ένας μονόλογος των τυπικά γηπεδούχων που αγωνίστηκαν και με πολλές αλλαγές στο αρχικό σχήμα.

Μόλις στο 1′ ο Γκίνης με πλασέ έγραψε το 1-0 και στην συνέχεια οι κυανέρυθροι σκόραραν άλλες δύο φορές μέχρι το τέλος του ημιχρόνου με το σουτ του Τογρού στο 30′ και το πέναλτι που κέρδισε και ευστόχησε ο Τσαγκάρης στο 40ο λεπτό.

Στην επανάληψη οι Τογρού και Καλημέρης αποχώρησαν απο τον αγωνιστικό χώρο έπειτα απο απόφαση του προπονητή τους, ωστόσο ο γηραιός σκόραρε αλλες τρεις φορές.

Ο νεαρός Σακελλάρης βρήκε δίχτυα δυο φορές στο 55′ και το 62′, ενώ ο Τσαγκάρης διαμόρφωσε στο 84′ το 6-0.

Διαιτησία: Κασιώτης, Αχιολάς, Τάσης

Διαγόρας: Ντιμιτρίεβιτς, Κόρλος, Φωτεινής (20’ Σακελλάρης), Φρατζής, Κιουρτζής, Καραγεωργίου, Μπάρδης, Τογρού, Τσαγκάρης, Καλημέρης, Γκινής

Καλυμνιακός: Έλληνας, Φράγκος, Κοτσάνης, Κ. Τρικοίλης, Γ. Τρικοίλης, Κοκκινίδης, Ζερβός, Ζεμπιλάς, Βεζυρόπουλος