Τρίποντο με γκολ από τ’ αποδυτήρια για τον Πολυβώτη

Τη νίκη με 1-0 επί του Αγίου Λουκά στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του α’ ομίλου της Β’ κατηγορίας πανηγύρισε ο Πολυβώτης στο γήπεδο Νισύρου.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 2ο λεπτό με το σουτ του Χατζηνικολάου Β.Δ. όπου η μπάλα αφού κόντραρε σε αντίπαλο, κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη πίεσαν για την ισοφάριση οι Αφαντενοί, ωστόσο όλες οι επιθετικές τους προσπάθειες δεν βρήκαν στόχο και επέστρεψαν με άδεια χέρια στο νησί μας.

Διαιτησία: Καραγιάννης, Τσέτσος, Φασουλάρης

Πολυβώτης: Χαρτοφύλλης Ν., Χατζηνικολάου Β.Κ., Καλογεράτος, Σπυράκης,Καρακωνσταντίνου (85′ Σφακιανός Α.), Φωτεινής, Αδραχτας, Σβύνος, Χατζηνικολάου Β.Δ. (72′ Καραγιάννης), Σφακιανός Ι., Χαρτοφύλλης Π. (57΄Κακιάς)

Άγιος Λουκάς: Κιόττου, Πέρος, Καλογήρου, Διακίδης, Ηλίας, Λαουδίκος, Μπακίρης, Κανέλλος, Μπάλλας, Γενημαχλέλης, Σφουγγαριστός (70′ Νικολής)